Yılın En Konuşulanı GTA 5

14

Çıktığı günden bu yana gündemden düşmeyen ve özellikle ülkemizde de oldukça sevilen Rockstar Games’in beğenilen oyunu GTA 5, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Satış rakamları oldukça yüksek olan söz konusu yapım, yılın en çok konuşulan oyunu oldu.

Geçtiğimiz ay Twitter‘ın kullanıcılarına sunduğu ve en sevilen oyunların konuşulmasını, takip edilmesini sağlayan Twitter Gaming, geçen yılın en çok konuşulan 10 oyununu açıkladı. Listeye baktığımızda ise ilk sırada görülen ismin GTA 5 olması hemen hemen kimseyi şaşırtmadı. Zira başarılı bir senaryoya sahip olan oyun için, daha önce satış rakamlarının da iyi olduğu açıklanmıştı. Trevor, Michael ve Franklin gibi sağlam karakterleri bizlere sunan ve keyifli dakikalar yaşattıran yapımın tam 30 milyon tweet aldığını söylemekte de fayda var.

gta5

Listenin ikinci sırasında ise Call Of Duty: Black Ops 3 var. Gerilimli dakikaları iliklerimize kadar işleyen bu oyun ise 25.5 milyon tweet almış ve kendisine listenin ikinci sırasından yer bulmuş. Fifa 16 nerede dediğinizi ise duyar gibiyim. Ülkemizde de çokça talep gören oyunlardan biri olan ve Electronic Arts‘ın en başarılı yapımlarından biri olan Fifa 16 oyununu üçüncü sırada görmek mümkün. Fifa 16 en çok konuşulan üçüncü oyun olmak ile birlikte 7.1 milyon tweet almış. Listenin tam hali ise şu şekilde:

GTA 5- 30 Milyon

Call Of Duty: Black Ops 3- 25.5 Milyon

Fifa 16- 7.1 Milyon

Fallout 4- 5.4 Milyon

Assassin’s Creed: Syndicate- 3.2 Milyon

The Witcher 3: Wild Hunt- 2.9 Milyon

Batman: Arkham Knight- 2.2 Milyon

Star Wars: Battlefront- 1.7 Milyon

Battlefield Hardline- 1.5 Milyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here