Xperia Z5 Galaxy Note 5 Karşılaştırması

61

Xperia Z5 Galaxy Note 5 Karşılaştırması ile akıllı telefon dünyasının en çok konuşulan akıllı telefon modellerinden ikisini masaya yatırıyoruz.

Xperia Z5 uzun süredir adından bahsettiren bir akıllı telefon modeli. Özellikle Sony’nin son iki senedir çıkarttığı Z serisi amiral gemilerinin görece başarısız olması, bu telefona yönelik beklentilerin de had safhaya çıkmasına neden olmuştu. Sony Xperia Z5 ise geçtiğimiz ay yapılan En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar incelemesinde ilk sırayı alarak adeta rakiplerine göz dağı vermişti. Peki ama diğer özellikleri nasıl?

 

0Anasayfa

Diğer tarafta ise, taraflı tarafsız herkesin beğenisini ve övgüsünü kazanmış yine bir Note serisi telefon duruyor. Yine diyoruz çünkü Samsung’un Note serisi telefonları genelde S serisine göre daha çok övgü alıyor. Galaxy Note 5’de ise bu durumun zirveye çıktığını görüyoruz. Bugüne kadar birçok karşılaştırmadan üstün çıkan Samsung Galaxy Note 5‘in Sony Xperia Z5 ile olan karşılaştırmasından nasıl bir sonuç çıkacak işte bunu hep beraber göreceğiz. O zaman lafı daha fazla uzatmayalım ve Xperia Z5 Galaxy Note 5 Karşılaştırması galerimize geçelim.

2 YORUMLAR

  1. Ekran çözünürlüğü karşılaştırmasını neden Z5 Premium’la yapmıyorsun?
    Bak bakalım aradaki fark ne kadar büyük ayrıca ilk kalemli telefonu sonyericsson üretti P ve X serilerine bak.
    Bilmiyorsa öğren
    Taraflı olma, tarafsız ol.

    • O zaman ekran çözünürlüğünü Premium’dan alalım kalem desteği özelliğini P ve X serilerinden alalım ortaya kendi Sony telefonumuzu çıkarıp karşılaştırmamız öyle yapalım ne dersiniz? Başlığa bakarsanız bu Xperia Z5 Note 5 karşılaştırması, bu içerik hazırlandığı tarihte henüz Premium modeli Türkiye için resmen duyurulmadığı için onun karşılaştırmasını ilerleyen günlere sakladık. Merak etmeyin orada ekran çözünürlüğü olarak Note 5’i geçecektir ve böylece siz de rahat bir nefes alırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here