Home Teknoloji Haberleri Laptop Windows 7 İçin Gelen Bütün Güncellemeler Tek Bir Pakette!

Windows 7 İçin Gelen Bütün Güncellemeler Tek Bir Pakette!

Microsoft, Windows 7 için şu ana kadar çıkmış bütün güncellemeleri tek bir paket halinde kullanıcılarına sundu. Servis Pack 1’den sonra ilk büyük güncelleme olacak olan bu güncelleme 2011 sonrası çıkan güncellemeleri kapsıyor.

Bildiğiniz gibi Microsoft Windows 7 ve Windows 8.1 ve Windows 10 için ara ara güncellemeler yayınlıyor. Bir süre sonra yayınlanan bu güncellemeler canınızı sıkmaya başlıyor. Çünkü gelen her güncelleme sonrası cihaz kapanıp baştan açılıyor. Microsoft bu konuda bir adım attı ve kolaylık sağlayıcı bir güncelleme yığını piyasaya sürdü. Servis Pack olarak adlandırılmayan bu güncelleme, daha önce piyasaya sürülmüş küçük büyük güncellemelerin bir araya toplanmış hali. Yani bu güncellemeler 2011 yılından 2016 Nisan ayına kadar çıkan bütün güncellemeleri kapsıyor. Eğer bu süre zarfında yayınlanan her güncellemeyi yükleyerek bilgisayarınızı zinde tuttuysanız bu güncellemeler sizi pek de ilgilendirmiyor. Ancak Microsoft bu güncellemeyi yüklemeniz için öncelikle Nisan 2015’te gelen Windows 7 hizmet yığını güncelleştirmesinin yüklenmesi gerektiğini söylüyor. Nisan 2015’te gelen güncellemeyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bu tarihten sonra ( 2016 Nisan’dan itibaren) Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 için aylık olarak sistem güncellemesi yayınlayacak. Bu güncellemeler içerisinde güvenlik açığını giderici geliştirmeler yer almayacak. Güvenlik sorunuyla ilgili bir açık olduğunda kendi istediği zaman güncelleme yayınlayacak. 2011 ve 2016 yılları arasında yayınlanan güncelleştirme paketini BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz. Bu indirmeyi Internet Explorer üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Sebebi ise yapılacak indirmelerin ActiveX gerektiriyor olması.

 

Not: Elinizde korsan bir Windows 7 varsa bu güncellemeleri yüklemeniz mümkün değil. Bu sebeple bu haberimize göz atarak 1 dakika içinde korsan işletim sisteminizi full sürüm yapın.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here