Windows 10 ve Windows 8.1 Arasında ki Farklar

39

Windows 10 ve Windows 8.1 arasında ki farklar? Daha doğrusu Windows Phone için geliştirilen bu iki işletim sistemi arasında ne gibi farklar var? İşte yanıtı.

Hiç kimse Microsoft’un Windows Phone‘un geleceği hakkında ne düşündüğünü bilmiyor. Yaklaşık 8 milyar dolar karşılığında Nokia’nın mobil kanadı satın alındığından bu yana, Microsoft yatırımlarına devam ediyor ve gelecekte de edecek gibi görünüyor. Ancak halen Windows Phone istenilen performanstan da rakamlardan da çok uzaklarda.

İşte Microsoft’un her yeni yatırımının, Windows Phone için çıkardığı her yeni işletim sisteminin temel amacı bu hedefe bir an önce varabilmek. Bu işletim sistemlerinin sonuncusu ise hepimizin bildiği üzere Windows 10. Peki Windows 10 ve Windows 8.1 Arasında ne gibi farklar var? Yani Windows 10 ve Windows 8.1’i yan yana koyduğumuzda gerek performans gerekse de görünüm açısından ne gibi farklar gözlemleyebiliriz?

Aslında bunu konuşmak için hala erken, çünkü henüz elimizde ki işletim sistemi yeni sürümün betası durumunda. Yani halen Windows 10 Mobile üzerinde bazı değişiklikler yapılabilir. Ancak Windows Phone yani diğer adıyla Lumia kullanıcıları, yeni işletim sistemiyle eskisinde yani Windows 8.1’de olmayan ne gibi yeniliklerin olacağını, olduğunu çok merak ediyorlar. Hatta o kadar ki, birçok Lumia kullanıcısının bir sonraki telefon tercihini bu durum etkileyecek. İşte o yüzden sizler için Windows 10 ve Windows 8.1 arasında ki farkları göstermek için hazırlanan karşılaştırmayı sergilemek istedik. Bakalım beklediğinize değecek mi?

(Windows 10 her zaman solda, Windows 8.1 ise sağda yer alandır)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here