Windows 10 Otomatik Güncelleme Sorunu

7

Windows 10 kullanıcılarının başı bugünlerde otomatik güncelleme yüzünden dertte. Microsoft’un bu yeni uygulamasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Microsoft, kısa bir süre önce yaptığı açıklamayla bundan sonra Windows 10’a gelen güncellemeler için herhangi bir uyarı verilmeyeceğini, kullanıcıya sorulmayacağını ve otomatik olarak bu güncellemelerin başlayacağını duyurmuştu. Ancak bu durum her kesimden Windows 10 kullanıcısının büyük tepkisini çekti.

windows-10 baslat menu

 

Gelen eleştirilerin başında herhangi bir işlem ya da dosya üzerinde çalışıldığı esnada bu güncellemenin yapılmasının, veri kaybına sebebiyet verebileceği yönünde. Hatalı bir güncelleme yüzünden yedeklenmeden ya da kaydedilmeden kapanması muhtemelen olan bir dosya, kullanıcıların uzun saatler emer verdikleri çalışmalarını çöpe atabilir.

Microsoft ise bu uygulamasını, özellikle iş dışında günlük aktiviteler için kullanılan bilgisayarlarda güncellemenin ikinci plana atıldığı, kullanıcıların bu güncellemeleri yapmayı ya geciktirdiği ya da hiç yapmadığı dolayısıyla da önemli güvenlik zaaflarına sebebiyet verildiği savunmasıyla açıklıyor.

Microsoft yardım forumlarının bu konuyla ilgili şikayetlerle dolması ve Amerikan devine her gün binlerce geri bildirimin yapılması, şirketin bu tutumunu değiştirecek mi işte onu da ilerleyen günlerde göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here