Windows 10 Edge Uyarısı Nasıl Kapatılır?

8

Bu ayın başında Windows 10 için getirilen bir yenilik, kimi kullanıcıları memnun ederken kimilerinin ise canını sıkmayı başardı.

Eğer bir Windows 10 kullanıcısıysanız, o zaman son zamanlarda Google Chrome ya da Mozilla FireFox tarayıcılarını veya bunların haricinde 3. parti herhangi bir tarayıcıyı açtığınız zaman, “Microsoft Edge, Firefox’dan daha güvenli” şeklinde beliren uyarıyı da görmüşsünüzdür.

Birçokları tarafından pek centilmence olmamakla suçlanan bu hareketi ben ise bal tutan parmağını yalar şeklinde tanımlıyorum. Sonuçta Microsoft kendi tarayıcısını öne çıkarmak istiyor ve bunun içinde kendi sistemini kullanıyor.

Amerikan devi tarafından “Windows 10 kullanıcıları için faydalı bir hatırlatıcı” olarak isimlendirilen bu servisi aslında kapatmak son derece kolay. Eğer bu Windows 10 uyarı sistemini kapatmak isterseniz, tek yapmanız gereken Ayarlar > Sistem > Duyurular > yolunu izlemek ve daha sonra da Windows hakkında öneri ve verilerin takibini al ya da buna benzer bir yazının başında bulunan tiki kaldırmak. Hepsi bu.

Bu işlemi yaptıktan sonda Google Chrome’u ya da diğer tarayıcıları açtığınızda, Windows Edge daha güvenli onu kullanmak ister misiniz gibi sorularla uğraşmıyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here