Whats App Virüsü Nasıl Temizlenir?

19

Nasıl yapılır köşemizde bugün ”Whats App Virüsü Nasıl Temizlenir?” konusunu ele alacağız. 1 milyarı aşkın kullanıcı rakamına ulaşan mesajlaşma hizmeti bazı zamanlar virüs kapabiliyor.

Whats App günümüzde hemen hemen akıllı telefona sahip her kullanıcının en çok kullandığı ücretsiz mesajlaşma servisi. Bu kadar yoğun olarak kullanılan bir servis de doğal olarak hackerların ve reklam yapmak isteyenlerin hedefi haline geliyor. Öncelikle bu uygulamaya virüs nasıl sızar ve bu virüslerle neler yapılabilir onu açıklayalım. Eğer mesaj listenizde bulunan bir kişi yine kendi listesinde bulunan bir kişiden gelen virüs niteliği taşıyan linke tıkladıysa onun telefonuna virüs bulaşmış demektir. O kendi telefonunu temizleyene kadar ara ara listesinde bulunan kişilere bu link yollanacaktır. Amaç daha fazla kişinin linke tıklaması ve daha fazla kişinin telefonuna virüs bulaşması.

Virüs bulaşınca ne oluyor diye merak edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki Whats App uygulamasını yüklerken sizden bir dizi izinler istiyor. Bu izinler çerçevesinde uygulama sizin Galerinize, Mesaj Hizmetinize, Kameranıza ve Depolama alanınıza ulaşabiliyor. Eğer Whats App aracılığıyla bir virüse bulaştıysanız. Bu virüs sayesinde karşı taraf da sizin Galerinize, Mesaj Hizmetinize, Kameranıza ve Depolama alanınıza ulaşabilecektir.

Bu açıdan bakıldığında oldukça sakıncalı bir durum olan bu durumdan kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcut. Bu haberimizde size ”Whats App Virüsü Nasıl Temizlenir?” sorusunun cevabını vereceğiz. İlk olarak yapmanız gereken en basit şey Whats App uygulamasını kaldırmanızdır. Uygulama kaldırıldıktan sonra Menü> Depolama > Whats App komutlarını takip etmelisiniz. Whats App’ın klasörünü top yekun silmelisiniz. Ancak değerli resimlerinizin ve ses kayıtlarınızın kaybolmaması için ilk önce bu klasör içerisinde yer alan fotoğraf ve şarkıları başka bir klasöre taşıyın. Ardından Whats App klasörünü silin ve cihazda virüs taraması yapın. Muhtemelen sorun hallolacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here