Ücretsiz iPhone 6S Batarya Değişimi!

4

Dünyada belirli bir yelpazeyi kapsayan iPhone 6S modellerinde ortaya çıkan pil problemi sonrası Apple bir açıklama yaptı ve bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kalanlara müjdeyi verdi. Detaylar haberimizde.

Bu sabah, Apple, Asya web sitesinde az sayıda iPhone 6S cihazının rastgele kapandığını açıkladı. Ancak Apple bunun bir güvenlik sorunu olmadığını ve etkilenen iPhone 6S cihazlarının sayısının Eylül ve Ekim 2015’te üretilen küçük bir telefon yelpazesi ile sınırlı olduğunu söylüyor. Apple, dünyanın herhangi bir yerindeki iPhone 6S kullanıcılarının rastgele kapatma sorunuyla uğraştığını ve telefonlarını herhangi bir Apple perakende mağazasına veya yetkili servis merkezine getirebileceğini söylüyor.

Çin’de bir tüketici koruma grubu olan China Consumers Association, geçtiğimiz hafta Apple iPhone 6S sahiplerinden, pil ömrünün yarısı kalmasına rağmen telefonlarının kapatıldığını bildiren raporları aldığını söyledi. Apple, sorunun dünyanın dört bir yanındaki iPhone 6S‘ları etkilediğini söylüyor. Dolayısıyla, kusurlu pilleri değiştirme sözü, tüm dünyada bulunan iPhone 6S modellerini kapsıyor.

Dolayısıyla bu haberimiz söz konusu cihaza sahip olan bütün kişileri kapsıyor. Türkiye’de de geçerli olan bu uygulama sayesinde telefonunuz sorunsuz bir hale bürünecek. Yani eğer sizin de cihazınız, şarjı yarıya gelince kendiliğinden kapanıyorsa onu götürmenizde çok büyük fayda olacaktır.

Amerikalı şirketin de açıkladığı gibi söz konusu bu problem dünya üzerindeki çok küçük bir akıllı telefon yelpazesini ilgilendiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here