Turkcell’den Oyun Platformu; Gamecell

2

Oyun platformlarına bir yenisi ekleniyor. Türk oyuncuları için yayınlanacak platformun yayıncısı ise Turkcell. Gamecell adını alacak yeni platformda oyuncular istedikleri oyunu satın alabilecek, oyun haberlerini izleyebilecek ve eSpor turnuvalarına bu platform aracılığı ile katılma imkanı bulacak..

Dünyada az sayıda bulunan bu tür platformun sağlıklı olarak yürüyebilmesi ve uzun vadede başarılı olması için güçlü bir firmanın kontrolünde olması gerekirdi. Turkcell‘de bu kriterleri sağlayabilecek en büyük şirketlerden biri. Daha önce eSpor ve etkinliklerde sponsor olarak oyuncuları destekleyen GSM şirketi şimdi kendi platformunu kuruyor. Oyunculara satın alabilecekleri oyunları faturaya yansıtabilme imkanı da sunacak olan firmanın hedefi 30 milyon kullanıcıya ulaşmak. Bu tür imkanları daha önce mobil ödeme ile de sağlayan firmanın bu platform sayesinde daha bağımlı ve kullanıcılara kolay bir hesap ile aynı anda birçok işlemi aynı anda yapabilme imkanı sunacak.

Kullanıcılara alışverişlerini faturalarına yansıtma imkanı sunulacak.

Espor oyunlarında aktif milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Sektörün çok büyümesi, turnuvalarda toplanan gelirin büyüklüğü Turkcell‘in en çok güvendiği durumlardan biri. 5 ana kategoriden oluşan Gamecell‘de HIVE bölümünde turnuvalar eSpor etkinlikleri ile ilgili tüm haberler bulunacak. Diğer kategoriler arasında yer alan ePIN ise oyunlar için PIN satışı gerçekleştirilecek. MARKET kısmında ise oyunların satışı gerçekleştirilebilecek. Oyuncuların Adil Kullanım Kotasına bağlı olmadan oyunlarını indirebilecek. Superonline ve Turkcell kullanıcıları bu satın alımları faturalarına yansıtabilecek olması firmanın diğer önemli kozu olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here