Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands İncelemesi

Ubisoft’un en önemli oyun serilerinden birisi olan Ghost Recon’un yeni oyunu Wildlands satışa sunuldu. Peki bu oyunun öncekilere göre ne gibi artı ya da eksileri var? Gelin hep beraber bakalım.

Tom Clancy oyunları için Ubisoft’un bel kemiği dersek sanırım abartmış olmam. Öyleki Rainbow, Splinterl Cell, Ghost Recon gibi birbirinden ünlü Ubisoft serilerinin altında hep aynı imza var: Tom Clancy. İşte bu imza ile piyasaya sürülmüş en yeni oyun olan Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands’ı inceleyeceğiz bugün.

Konu

Bugüne kadar piyasaya sürülen Ghost Recon oyunlarına baktığımız zaman en çok dikkat çeken nokta, şüphesiz bu oyunların hepsinde de taktiksel zekanın öne çıkmasıdır. Zaten Tom Clancy oyunlarının hemen hepsinde aynı durumu görmek mümkün. Bununla birlikte Wildlands’da durumun bir nebze değiştiğini söyleyebilirim. Bu defa taktik kadar, aksiyon ve serbestlik de ön plana çıkmış.

Oyun Bolivya’nın asfalt eriten sıcaklıktaki topraklarında geçiyor. Burada hakim güç olan bir Eroin çetesini adım adım çökertmek ve ülkeyi bu beladan kurtarmak bizim asli görevimiz. Tabii böyle şeyler dile kolay uygulaması zor mevzular farkındayım. Bizim işimiz de hiç de öyle kolay olmayacak.

Oyuna başlarken ilk dikkat çeken şey karakter tasarımındaki serbestlik oluyor. Karakterimiz için oldukça geniş bir yelpazede seçimler yapabiliyoruz. Bu durum aslında oyunun tamamına yansımış vaziyette. Örneğin oyun içerisinde onlarca farklı silah mevcut ve bu da oynanış kalitesini bir hayli arttırmış.

Bazen silahları bir araya getirmek için haritadaki belli noktaları ziyaret etmemiz, parçaları bizzat buralardan kendimiz toplamamız gerekiyor ancak bu silahları bir kere tam olarak birleştirdiğimiz zaman, bir daha çantamızdan kaybolmuyor ve oyun boyunca kullanabiliyoruz. Bununla birlikte düşmanlardan düşen silahları kullanamadığımızı da yeri gelmişken hatırlatayım.

Sayfa: 1 2 3 4 5