The Technomancer İncelemesi

Takvimler Mars kolonilerinin kurulmasının üzerinden 200 yıl geçtiğini gösterirken büyük bir savaş tehlikesi kapıya dayanmıştır. Yok mu bu tehlikeye göğüs gerebilecek bir süper kahraman?

Spiders, oldukça uzun bir zamandır bilim kurgu oyunu geliştiren bir firma olarak dikkat çekiyor. Hemen her oyununda çıtayı biraz daha yukarı koyduğu bilinen bir gerçek. Hal böyle olunca da beklentilerimiz her defasında biraz daha artıyor. İşte The Technomancer böyle bir atmosferde sürüldü piyasaya.

Oyunu ilk defa 2015 yılının Nisan ayında resmen duymuştuk. Bu tanıtımın birkaç ay sonrasında da yaklaşık 13 dakikalık bir oynanış videosu, RPG Bilim kurgu hayranlarının adeta ağzını sulandırmıştı. Takvim yaprakları 28 Haziran 2016'yı gösterdiği gün ise, oyun Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için satışa çıktı.

Hemen üzülerek belirtelimki oyunda 6 farklı dil desteği bulunmasına rağmen Türkçe altyazı bulunmuyor. Bu durum, İngilizcesi çok iyi olmayan oyun severlerin konuyu kaçırmasına neden olabilir, ancak tecrübeli oyuncular için artık bu dert edilecek bir sorun olmayacaktır.

Eğer oyunu konsoldan değil de bilgisayardan oynayacaksanız, yapımın oldukça düşük sistem gereksinimleri istediğini ve muhtemelen bilgisayarınızın hiç zorlanmadan bu oyunu çalıştıracağını söyleyelim. Tabii yine de ne kadar güçlü bilgisayar o kadar güzel ve kaliteli görüntüler anlamına gelecektir.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7