Suya Düşen Akıllı Telefon Nasıl Kurtarılır?

13

Günümüzde birçok akıllı telefon piyasadaki yerini alırken, bunlardan bazılarının yüksek fiyat politikası ile piyasaya geldiğini ve bazılarının da orta-giriş seviyesi ile daha orta gelirli kesimi hedef seçtiğini biliyoruz. Hangi seviyeden olursa olsun aldığımız bu telefonları suya düşürmek en büyük korkumuz!

Eğer bir akıllı telefonunuz varsa ona muhakkak önemli miktarda paralar ödemişsiniz ve satın almışsınızdır. Özellikle ilk aldığımız dönemlerde kıyamadığımız bu telefonların başına çeşitli şeyler gelebilir. Yere sert bir şekilde düşmesi, anahtar ile ekranın çizilmesi, suya düşmesi bu çeşitli şeylerden sadece bazıları fakat içlerinden en korkunç olanı da muhtemelen suya düşmesi! Bu hadise başımıza genel olarak deniz kenarında gelse de evde veya iş yerlerinde de gelebilir. İçtiğimiz su telefonun üzerine dökülebilir ve cihazın belirli noktaları bir anda su altında kalabilir. İşte bu ve bunun gibi durumlar sonrasına akıllı telefon nasıl kurtarılır bunun cevabını arayacağız. İşte akıllı telefon suya düştükten sonra yapılması gerekenler!

İlk olarak şunu söylemiş olalım ki telefonunuz suya düştükten sonra onu kesinlikle ama kesinlik saç kurutucu ile kurutmaya kalkmayın! Bu tarz bir hamle sonrasında telefon sudan kurtulmak şöyle bir dursun daha çok bozulacaktır. Zira saç kurutucu ile sular telefonun içlerine doğru girecek ve telefonu kurtarmak imkansız hale gelecektir. Keza benzer şeyler elektrik süpürgesi için de söylenebilir. Yani saç kurutma makinesi vb. şeyler asla bir kurtarma aracı olarak görülmemelidir. Bunu kesin olarak anladıktan sonra şimdi adım adım şuan sayacağımız hamleleri uygulamamız gerekecek.

1- Telefonu Kapatmak: İlk yapmamız gereken şey telefonu kapatmak olacaktır. Zira sızan su telefonun çalışan mekanizmasına önemli miktarlarda zararlar verebilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here