Street View İnternet Bağlantısı Yok Hatası ve Çözümü

22

Google Street View uygulaması, klasik navigasyonların yerini alan akıllı telefonların ulaştığı bir zirvedir. Ancak bugünlerde gelen Street View İnternet Bağlantısı Yok Hatası, birçok akıllı telefon kullanıcısının bu uygulamayı kullanmasına engel oluyor. Peki ama bu hatanın sebebi ve çözümü nedir?

Street View, hem bilgisayar hem de tablet-telefon kullanıcılarının dünyanın herhangi bir yerinden dünyanın herhangi bir yerindeki caddeleri, sokakları görmesine yarayan çok kullanışlı bir uygulamadır. Özellikle Google’ın bu uygulamayı navigasyon sürümü haline getirmesi, popülaritesine popülarite kattı. Ancak son zamanlarda özellikle Türk kullanıcıları, sıklıkla İnternet Bağlantısı Yok hatası aldıklarını dile getirmekte.

Bu uygulamayı önceden beri kullanmayanlar bunun kendilerinden kaynaklanan bir hata olduğunu düşünebilirler, ancak öyle değil. Street View uygulaması geçtiğimiz günlerde bir güncelleme aldı ve ne olduysa da ondan sonra oldu. Yani anlayacağınız bu hata sizden kaynaklanmıyor. İşin gatibi bu hatanın yer aldığı tek ülke de biz değiliz.

Google_Street_View_

Yabancı forum ve internet sitelerinde de bu hatayı alanların sayısı çığ gibi büyüyor. Bununla birlikte hatanın neden kaynaklandığı konusunda kimsenin bir fikri yok. Bu durumun temelli olarak düzelmesinin tek çaresi ise, Google’ın yayımlayacağı yeni bir güncelleme. Bu zamana kadar idareten geçici bir çözümle yetinmemiz gerekiyor.

Eğer Street View’i kullanmak istiyorsanız ancak İnternet Bağlantısı Yok Hatası alıyorsanız, o zaman telefonunuzun dilini İngilizce’ye çevirin. O zaman sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz. Eğer bu şekilde kullanmak istemiyorsanız, sadece bu uygulamayı kullanacağınız zaman bu işlemi yapın ve işiniz bittiği zaman tekrar Türkçe’ye geri dönün.

Eğer bundan daha kolay ve kalıcı bir çözümü olan varsa, bizimle paylaşmanız halinde biz de ziyaretçilerimize aktarırız ancak güncelleme gelene kadar ya da daha kolay bir çözüm yolu bulana kadar şimdilik bu hatanın tek çözümü bu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here