Samsung’dan 2 Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü

6

Sanal gerçeklik gözlüğü konusunda en ısrarlı isimlerden birisi olan Samsung, 2 yeni gözlük modelinin üzerinde daha çalıştığı anlaşıldı.

Samsung, Sanal Gerçeklik Gözlüğü konusunda kalite ve satış açısından 1 numara mı bilinmez, ancak bu konuda da en üretken firma olduğu su götürmez bir gerçek. Bugüne kadar Gear VR ile adından oldukça sık bahsettiren şirket, bundan sonra da bu seriyle devam etmeye kararlı.

Samsung’un önde gelen isimlerinden Dr. Sung-Hong tarafından yapılan açıklamaya göre, Güney Koreli teknoloji devi 1 değil 2 farklı gözlük modeli üzerinde çalışıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre Gear VR 2’nin çıkmasına oldukça kısa bir süre kalırken, Gear VR 3 içinse gelecek yıl düşünülüyor.

Güney Koreli teknoloji devinin Magic Lens ile birlikte çalıştığını hatırlatalım. Samsung’un yanı sıra yakın zamanda adından bahsettiren Microsoft’un HoloLens ve Google’ın Tango deneyimlerinin olduğunu biliyoruz. İşte Dr. Sung-Hong tarafından yapılan açıklamada bu şirketlere de ufak bir kinaye var gibiydi. Yapılan açıklamada şunlar söylendi: “Samsung’un hologram teknolojisi gerçekçidir, gerçekçi ve oldukça gerçektir. Hatta öyle gerçektir ki sanki ona dokunabilirmişsiniz gibidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here