Samsung Gear S3 Tanıtımı Gerçekleşti

16

Berlin’de düzenlenen IFA 2016’da Samsung yeni akıllı saati Gear S3’ü tanıttı. Akıllı saat pazarında rekabetin arttığı şu günlerde Asus Zenfone 3’de tanıtıldı.

Samsung’un yeni akıllı saati Gear S3, 380 mAh’lık bir bataryaya sahip. Güney Koreli firmanın akıllı saati bir gün şarj edilmeden kullanılabiliyor. 1.3 inç’lik bir ekrana sahip olan saatte Samsung’un kendi ürettiği 1 GHz dual core Exynos 7270 işlemci yer alıyor. Ayrıca saatte 4GB depolama alanı da mevcut. 62 gram ağırlığında bulunan saatte IP68 sertifikası bulunuyor. Bu sayede cihaz suya ve toza karşı dayanıklı. Cihazda barometre, altimetre ve nabız ölçmek için sensörler mevcut.

“Classic” ve “Frontier” olmak üzere iki farklı sürümü bulanan saatler Wi-Fi/LTE özellikleri sayesinde Spotify’den müzik dinleme imkanı sunuyor. LTE özelliği sayesinde cihazlarda hızlı veri transferi ve daha kaliteli telefon görüşmeleri yapılabiliyor. Son olarak saatlerde GPS özelliğinin bulunduğunu da belirtelim. Tanıtım videosuna yukarıdan, cihaza ait fotoğraflara ise aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Samsung yeni akıllı saatinde Android işletim sistemine yer vermeyeceğini açıklamıştı. Bundan dolayı cihazda Tizen OS işletim sistemi mevcut.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here