Samsung Galaxy S8 ile Samsung Galaxy S8 Plus Karşılaştırması!

114

 Bugün Samsung’un piyasaya yeni sürdüğü iki amiral gemisi olan Samsung Galaxy S8 ile Samsung Galaxy S8 Plus’ın karşılaştırmasını yapacağız. Bunu yaparken temel özelliklerinden de bahsetmiş olacağız. 

İlk olarak Galaxy S8’de 5.8 inç’lik Galaxy S8 Plus’ta ise 6.2 inç’lik Quad HD çözünürlüğe sahip bir ekran bulunuyor. Her iki cihazın ekranında da Super Amoled ekran teknolojisi kullanılmış. Ekran çözünürlükleri aynı olduğu için ekran piksel yoğunluğu Samsung Galaxy S8’de daha fazla. Bu da S8’in ekranının daha keskin bir görünüm sunduğu anlamına geliyor. S8’de yer alan ekran piksel yoğunluğu 570 ppi. Galaxy S8 Plus’taki ise 531 PPI. İki telefonun ekran özellikleri arasındaki son fark ekran gövde oranları. S8’de bulunan ekran gövde oranı %84.2 iken S8 Plus’ta yer alan ekran gövde oranı %83.33. İki telefonun ekran özellikleri açısından başka bir farkı bulunmuyor. Yani her iki telefon da Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Her iki telefonda da Always on Display, Multitouch ve HDR gibi özellikler bulunuyor.

İki telefon arasında ortaya çıkan ikinci önemli farklılık batarya. S8 Plus’ın ekran boyutu S8’e oranla daha büyük olduğu için Samsung bu cihazın batarya boyutunu birazcık arttırmış. S8’de 3000 mAh’lık bir batarya yer alırken S8 Plus’a 3500 mAh’lık bir batarya monte edilmiş. Bu açıdan S8 Plus birazcık daha fazla pil performansı sergiliyor. Telefonların batarya özellikleri arasında bunlar dışında hiç bir fark bulunmuyor. Her iki telefon da hızlı şarj özelliğine ve USB Type- C girişine sahip. Her iki telefon da kablosuz bir şekilde şarj edilebiliyor.

samsung galaxys8

İki telefon arasındaki son fark ağırlık ve fiyat konusunda ortaya çıkıyor. Samsung Galaxy S8 Plus 173 gram ağırlığında ve telefonun fiyatı ülkemizde 4999 TL olarak açıklandı. S8 ise 155 gram ağırlığında. Bu cihazın fiyatı 4399 TL.

Not: Aşağıda iki telefonun detaylı karşılaştırma videosunu ve birbirinden farklı olan özelliklerini bulabilirsiniz.

Karşılaştırmalı Özellikler

Aşağıda Samsung Galaxy S8 ile Samsung Galaxy S8 Plus arasında yer alan bütün farklılıkların yer aldığı fotoğraflar mevcut.  Sizde göreceksiniz ki Güney Koreli firma Plus modeli için ekstra özellik eklemekle uğraşmak istememiş. Bu konuda ne kadar mantıklı davrandı bilinmez ancak bizim fikrimiz, Samsung Galaxy S8 ile Samsung Galaxy S8 Plus arasında kalan bir kullanıcının karşılaştırmamıza göz atmasından hemen sonra S8’i seçmesi yönündedir.

S8 VS S8 Plus 2-2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here