Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi Söylentileri

Bugün internete yayılan yeni söylentilere göre Samsung Galaxy S8 modeli Mobile World Congress 2017'de tanıtılmayacak, o zaman akıllara da şu soru geliyor, peki bu telefon ne zaman çıkacak?

Mobile World Congress her yıl Şubat ayı içerisinde düzenlenen ve o yılın teknoloji dünyasına damga vuran bir kongredir. Genellikle çoğu zaman dünya devleri yeni akıllı telefon ve ürünlerini tanıtmak için bu kongreyi bekler, ancak bu sene Samsung bu stratejiyi uygulamayacak gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi Şubat ayının sonlarına doğru gerçekleşecek bu kongrede, gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S8'in tanıtımı gibi bir durumu göremeyeceğiz. Bunun en önemli nedenlerinden birisi kuşkusuz Galaxy Note 7 skandalının Güney Koreli teknoloji devinin tüm planlarını alt üst etmesi.

Peki o zaman akıllara hemen şu soru geliyor Galaxy S8 ne zaman çıkacak? Daha önce birçok konuda tutarlı ve doğru tahminleriyle daha gerçeği sızıntılarıyla dikkat çeken bir hesaptan yapılan açıklamaya göre, Samsung yeni telefonunu 29 Mart'ta resmen tanıtmayı ve hemen ardından da Amerika ve Avrupa'da satışa sunmayı hedefliyor.

Tabii bu durumda Galaxy S8'in Nisan ayında satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Tabii bu şu an için doğrulanmış bir durum değil.