Samsung Galaxy S7 Edge Pembe Çizgi Sorunu!

58

2016 yılı Samsung için bir hayli kötü geçmişti. Bunun başlıca sebebi tabii ki Galaxy Note 7’de yaşanılan skandallardı ancak 2017 yılı da Samsung için çok kolay geçmeyebilir.

Galaxy Note 7’de yaşanılan sıkıntıların ardından, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un sığındığı liman Galaxy S7 Edge olmuştu. Benimde defalarca ziyaretçilerimize önerdiğim bu telefon gerçekten oldukça başarılı bir cihaz olarak dikkat çekmiş ve Note 7’nin yokluğunda durumu iyi kotarmıştı. Bununla birlikte gelen bazı haberler, acaba Samsung ikinci bir skandal ile karşı karşıya mı sorusunu akıllara getirdi.

Samsung’un yeni derdinin ismi Pembe Çizgi sorunu. Dünya’nın birçok bölgesindeki Galaxy S7 Edge kullanıcıları, telefonlarının edge kısmında (çoğunlukla da sağ tarafta) pembe bir çizginin çıktığını ve bu çizginin gitmediğini söylüyor.

Galaxy S7 Edge Pembe Çizgi Sorunu

Görselde de görebileceğiniz gibi bir hayli sinir bozucu olan bu çizgi çoğu zaman kalıcı oluyor ve ekran kapalıyken bile görülebiliyor. AT&T , Verizon, O2 UK, Telstra (Avustralya), Vodafone (Almanya ve Hollanda) gibi şirketler bu sorun karşısında telefonları anında yenisiyle değiştirmeye başlamış bile. Samsung ise henüz bu konuyla alakalı bir açıklama yapmadı.

Eğer sizin Galaxy S7 Edge telefonunuzda da pembe çizgi sorunu varsa bundan kurtulabilmenin bir yolu yani bu sorunun bir çözümü olabildiğini bilmelisiniz. Forumlarda da belirtildiği üzere servis menüsünde *#0*# tuş kombinasyonunu uygulama ve ardından Kırmızı, Yeli, Mavi renk yolunu takip etmek kimi telefonlarda sorunun çözülmesini sağlamış.

He bu tarz bir şekilde bazı telefonlarda da olsa sorunun çözülmesi, yazılımsal bir sıkıntının olduğunu gösteriyor olabilir. Ancak yine de Samsung’un halen sessiz kalması akıllara başka soru işaretlerini de getirmiyor değil. Bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here