Samsung Galaxy Note 7 Galaxy Note 5 Karşılaştırması

60

Samsung Galaxy Note 7 Galaxy Note 5 Karşılaştırması haberimizde, Samsung Note serisinin en yeni iki modelini karşı karşıya getiriyoruz. Bakalım yeni amiral gemisinde ne gibi özellikler var.

Telefon Karşılaştırma bölümümüzün bu haftaki konukları Galaxy Note 7 ve Galaxy Note 5 olacak. Öncelikle akıllı telefon dünyasını ya da teknoloji haberlerini yakından takip etmeyen ziyaretçilerimizin akıllarına şu soru gelebilir, Galaxy Note 6’ya ne oldu?

Bu duruma hemen bir açıklık getirelim, Galaxy Note 6 diye bir telefon yok. Samsung, satış stratejisi gereği Galaxy Note 6 modelin es geçerek direk Galaxy Note 7 ismini kullandı. Bunun hem içten hem de dıştan kaynaklanan sebepleri var.

İçten gelen sebep, Galaxy Note serisinin yeni modelinin isim olarak S serisinin yeni modelinden hep 1 adım geride kalması. Yani Örneğin Mart ayında Galaxy S6 tanıtılıyor, takip eden Ağustos-Eylül aylarında Note 5 tanıtılıyor, bu durum Note’un S’den her zaman daha eski bir model olduğu intibasını yaratıyor.

Dıştan gelen sebep de aslında aynı mantığa dayanıyor. Apple iPhone 7’yi tanıtacak, ancak Samsung Note 6 deseydi yine rakamsal bir kafa karışıklığı olacaktı. Bu yüzden de 6’yı es geçerek hem kendi serisinde hem de rakibiyle sayıları eşitlemiş oldu.

Hazırladığımız bu karşılaştırma Samsung Galaxy Note 7 İncelemesi şeklinde de okunabilir. Çünkü bu inceleme niteliğindeki yazımızda, telefonun hemen hemen bütün özelliklere tek tek ve karşılaştırılmalı olarak yer verilmiştir. Bu gerekli olduğunu düşündüğümüz açıklamanın ardından artık isterseniz Samsung Galaxy Note 7 Galaxy Note 5 Karşılaştırması haberine geçelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here