Samsung Çamaşır Makineleri Parçalanıyor

9

Samsung’un başı son zamanlarda dertten kurtulmuyor, özellikle patlayan Galaxy Note 7’lerden sonra şimdi diğer bir teknoloji ürünü olan Samsung Çamaşır Makineleri için sorun yaşıyor.

Samsung, Galaxy Note 7 ile büyük bir prestij kaybının yanında büyük bir mali kayıp yaşadı, piyasanın en iyi telefonu olarak sunduğu cihazdan dünyanın farklı ülkelerinden patladığı haberleri gelmiş ve konunun ne kadar ciddi olduğu görülmüştü. Her ne kadar cihazlar toplanıp yeniden sürülse de yeni cihazların patlaması olayın ne kadar geniş çapta olduğu görülmüştü. Bunun ile birlikte piyasadaki cihazlar geri çağrılmış ve üretim de durdurulmuştu. Tüm bu olanların ışığında kaybedilen prestij ve oluşan mali durum…Çıkardığı yeni akıllı telefonlar ile piyasadaki hakimiyetine devam isterken, bir kötü haber bu sefer beyaz eşya sektöründen geldi. CNBC‘nin haberine göre, Samsung‘a şimdiye kadar 733 adet “aşırı titreşim” ya da “tepenin çalışma sırasında kopması” gibi kullanıcılardan geri bildirimler geldi.

Mevcut eşya sahiplerine iki farklı seçenek

Bu yıl başında da Güney Kore devine “çamaşır makinelerinin patladığı” gerekçesiyle dava açılmıştı ki Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu’ndan bugün yapılan açıklamada, “Çamaşır makinelerinin tepeleri, kullanım sırasında beklenmedik bir biçimde kasasından ayrılabiliyor. Bu da bir yaralanma riski oluşturuyor” şeklindeki açıklamasıyla Samsung‘un talimatıyla 2.8 milyon adet çamaşır makinesini geri çağırdığı belirtiliyor. Bu durum şu an için sadece ABD’de geçerli. Mevcut bu çamaşır makinelerine sahip kullanıcılar için iki farklı seçenek sunuluyor. İlki bir yıl garantili evde tamir imkanı. İkincisi ise Samsung‘dan ya da başka bir markadan yeni bir çamaşır makinesi almak için kullanılabilecek bir iade çeki. Bakalım teknoloji devinin bu konuda kendi içindeki hesaplaşmayı nasıl yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here