Samsung Akıllı Saatler İçin iOS Desteği Ne Zaman Gelecek?

11

Samsung akıllı saatler için iOS desteği bir çok kullanıcının uzun zamandır dert yandığı bir konu. Güncelleme konusunda oldukça yetersiz ve hantal olan Güney Koreli firma bu konuda da sınıfta kaldı.

2016 yılının hemen balında Samsung cephesinden bir açıklama geldi. Açıklamaya göre Gear S2 ve diğer akıllı saatler için iOS desteği 2016 yılının ilerleyen zamanlarında yayınlanacaktı. Ancak bu eylem gerçekleşmedi. CES 2017 etkinliğinde yer alan firmadan bu konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi. Açıklamada Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit 2 için iOS desteğini başlattığı duyuruldu. Haklı olarak uzun zamandır bu desteği bekleyenler Apple Store’a akın etti. Ancak her hangi bir uygulama mevcut değildi. Samsung’un iddia ettiği Gear Manager hali hazırda App Store’da yer almıyor.

gear-s2

Hal böyle olunca konuya ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde: “iOS uyumu hakkındaki açıklama, takvimden biraz daha erken yapıldı. iOS uygulamamız henüz hazır değil ve testlerimizin son aşamasındayız. Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit 2 için iOS uyumunu, çok yakında hayata geçireceğiz.”

Anlayacağınız Samsung akıllı saatler için iOS desteği sunan Gear Manager için bir süre daha beklememiz gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here