Qualcomm - Meizu Anlaşmazlığı Tatlıya Bağlandı!

Hatırlayacağınız üzere Meizu ile Qualcomm arasında geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Patent ihlali tartışması mahkemeye taşınmıştı. Aylar süren dava maratonu içerisinde iki firma bu anlaşmazlığı tatlıya bağladı. Açıklama Çinli telefon üreticisinden geldi.

Qualcomm, Meizu'ya geliştirdiği telefonlarda kendisine ait olduğunu iddia ettiği CDMA2000, WCDMA ve 4G LTE özelliklerini kullandığı gerekçesiyle patent ihlali davası açmıştı. Ancak dava sonuçlanmadan iki firma arasında anlaşma sağlandı. Çinli firma yapılan patent anlaşması sayesinde davanın sürdüğü Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde özgür bir şekilde telefon satışı yapmaya devam edebilecek. Anlaşma çerçevesinde Meizu'nun Qualcomm'a ne kadar ödeyeceği açıklanmadı.

Çinli firma tarafından yapılan açıklama şöyle:''Meizu, son on üç yılda hayranları için heyecan verici ve yenilikçi ürünler sundu. Bugün vizyonumuza daha net bir şekilde odaklanıyoruz ve yüksek teknoloji ürünlerinde en iyi tasarım markası olma yolunda ilerliyoruz. Tüm engelleri kaldırın, ürünlere odaklanın ve geleceğe odaklanın. Bu noktada Qualcomm ile eşit ve adil bir görüşme yaparak ilerleyebilmemizin güzel bir tesadüf olduğuna inanıyoruz. Qualcomm ile olan bu işbirliğimiz kullanıcıya muazzam bir değer katacaktır.''