Kategoriler: Teknoloji Haberleri

Profesyonel Fotoğraf Makinesi Alacaklar Nelere Dikkat Etmeli

Flaş

Satın aldığımız kameraların hemen hepsinde flaş bulunmaktadır.(Canon Eos 5d, 5d Mark II, Mark III gibi bazı profesyonel fotoğraf makineleri hariç.) Bu flaşlar amatör bir fotoğrafçıyı rahatlıkla tatmin edebilir. Ancak profesyonel fotoğraflar çekmek isteyen bir kişi için yeterli değildir. Bu sebeple aksesuar olarak satın almanız gereken bir diğer unsur flaştır. Ancak yinede siz bir makine satın alırken doğal ışıklı ortamlarda gösterdiği hassasiyeti daha yüksek olan cihazları tercih etmelisiniz.

Hafıza Kartı

Satın aldığınız kamera ile daha çok fotoğraf çekebilmeniz için daha çok depolama alanına ihtiyacınız vardır. Hafıza kartı seçerken yüksek depolama alanına ve yüksek okuma-yazma hızına sahip olan modelleri seçmelisiniz. Yine makine satın alırken ne boyutta depolama alanı desteklediği sizler için önemli bir konu.

Batarya

Kompakt makine kullananlar şarjlı pil yerine normal pil ünitesi bulunduran modellere de yönelebilirler. Ancak profesyonel makine satın alacak kişiler zaten Li-on pillere muhtaç durumda. Bu konuda size tavsiyemiz makineyi satın alırken bir de yedek batarya satın almanız. Ayrıca satın aldığınız yedek bataryanın yan sanayi olmamasına, orijinal batarya olmasına özen gösterin. Milyarlar vererek satın aldığınız bir kameranın yan sanayi batarya yüzünden bozulmasını istemezsiniz değil mi?

Manuel Ayar- Otomatik Ayar

Kompakt makinelerin çoğunda manuel ayar diye bir şey yoktur. Makine tüm ayarları yapar ve size sadece fotoğraf çekmek kalır. Ancak profesyonel makinelerde manuel ayarın bulunması çok önemlidir. Çünkü bulunduğunuz atmosfere göre ayar yaparak daha kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Yukarıda Profesyonel Fotoğraf Makinesi Alacaklar Nelere Dikkat Etmeli az çok açıkladık. Şimdi belli başlı kavramların en anlama geldiğine ve fotoğraf makinesi satın alırken bu kavramların önemine bakalım.

Bu yazı şu tarihte düzeltildi Eylül 27, 2019 4:21 pm

Sayfa: 1 2 3 4 5

Yorum Bırak