Home Teknoloji Haberleri Oyunlar Pro Evolution Soccer 2016’a Free-to-Play Modu Geliyor!

Pro Evolution Soccer 2016’a Free-to-Play Modu Geliyor!

Dünya’nın en önemli futbol simülasyon oyunlarından birisi olan Pro Evolution Soccer’ın yeni oyunu Free-to-Play olarak oynanabilecek.

Free-to-Play nedir? Aslında isminden de anlayabileceğiniz gibi kısaca ücretsiz oyunun Oyun dünyasındaki terimleşmiş, kalıplaşmış hali. Peki PES 2016 ile ne alakası var diye soracak olursanız hemen açıklayım. KONAMI tarafından yakın zamanda yapılan açıklamaya göre, 8 Aralık tarihinden itibaren bu oyunun Free-to-Play modunu hiç bir ücret ödemeden oynayabileceksiniz.

Tabii ki bu tamamen full sürüm PES 2016 olmayacak. Örneğin oyunda sadece 7 takıma erişebileceksiniz ki bu takımlar Bayern Münih, Barcelona, Real Madrid gibi takımlar olacak. Bunun yanında birçok modda kapalı olacak. Ancak Pro Evolution 2016’nın en çok konuşulan yönlerinden birisi olan MyClub modu tam sürümdeki haliyle aktif olacak.,

Bunun sebeplerinden birisi ise kuşkusuz oyunseverlerin bu modda daha başarılı olabilmek için gerçek paralarla itemler satın alması sebebiyle Konami’nin buradan gelir elde etme ihtimalinin olması. Free-to-Play modunun normal bir demodan çok daha kapsamlı olacağını da hemen söyleyelim. Bir kez daha hatırlatmak gerekirse PES 2016 Free-to-Play modu 8 Aralık’tan itibaren PlayStation 4 ve PlayStation 3 kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Oyunun Xbox ve PC’ye aynı formatta çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

::Biz de o soruyu soralım o zaman PES 2016 mı FIFA 16 mı?

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here