Pokemon Go Yüzünden Uçurumdan Düştüler

6

Pokemon Go çılgınlığı bütün hızı ile sürer iken sahneye ilginç şeyler de yansımıyor değil. Eğer siz de sıkı bir Pokemon Go oyuncusu iseniz haberimizi dikkatle takip etmenizde fayda var.

Pokemon Go gerek dünya genelinde gerekse ülkemizde oldukça fazla indirilen ve oynanılan bir oyun. Haberlere dahi konu olan söz konusu yapım artık adeta bir çılgınlık halini aldı. Tabii ki oyun çok zevkli fakat her şeyin fazlası da elbette ki büyük zararlara yol açıyor. Öyle ki birçok vukuatın haricinde son olarak da Pokemon Go oynarken aynı zamanda araba kullanmaya çalışan genç bir adamın ağaca toslama hikayesini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de sırada bu duruma benzer ancak çok daha ağır sonuçlanan bir kaza var.

Pokemon Go oyununu heyecan içerisinde oynayan ve çok sevdikleri bir pokemonu ele geçirmek isteyen iki genç, dikkatsizlikleri sonucu ağır şekilde yaralandı. Pokemon yakalamak isterken uçurumdan düşen iki genç soluğu hastanede aldı. Neyse ki olay sonucu kimse ölmedi ve bu olay da böylelikle sonuçlanmış oldu. Eğer siz de bu oyuna çok bağımlı iseniz dikkatli olmanızda fayda var!

Sağlık Bakanlığı Da Uyardı

Sağlık Bakanlığı da pokemon avcılarına uyarılarda bulunmayı ihmal etmedi. Bakanlık yaptıkları açıklamalarda sabah saat 11.00 ile akşam saatlerine doğru 16.00 arasında pokemon avlanmaması gerektiğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here