Pokemon Go Tam Bir Batarya Düşmanı

1

Çıkışını gerçekleştirdiği günden bu yana insanları içerisine alan ve çokça oynanan mobil oyun Pokemon Go, şimdi de tükettiği pil ile gündemde. İsterseniz söz konusu yapımın neden bu kadar pil tükettiği ve alınabilecek önlemlere dair olan haberimize bir bakalım.

Pokemon dünyasını insanların iliklerine kadar işleten mobil platform oyunu Pokemon Go, çıktığı günden bu yana oldukça tutuldu. Söz konusu yapımın gerçek dünyada oynanılması ve insanların dışarıya çıkıp pokemon avında olması her ne kadar kulağa hoş gelse de bu durum bazı problemleri de beraberinde getirmiyor değil. Zira daha önceki haberlerimizde Pokemon Go yüzünden köprüden uçan bir adamı, pokemon yakalamak isterken ceset bulan bir çocuğu ve karakolun önünde pokemon avında olan bir adamın göz altına alındığını belirtmiştik. Bu sorunların haricinde Pokemon Go şimdi de yepyeni bir mevzu ile gündeme geliyor ki o da pil tüketimi. Yapım telefonunuzun şarjını adeta su gibi içiyor ve çok kısa bir süre içerisinde telefon kapanabiliyor. Bu durumun temel sebebi ise oyunun internet üzerinden oldukça gerçekçi bir ortamda oynanabiliyor olması. Aslında belki de Pokemon Go, bu özellikleri sayesinde bu kadar tutuluyor!

Oyunu daha fazla oynamak isteyenler için pil tüketimini azaltmak anlamında birkaç önemli öneri sunulabilir. Bunların başında da tabii ki en klasik yöntem, ekran parlaklığını azaltmak geliyor. Fakat tabii ki bu durum dışarıda oynanabilen bir oyun için çok da avantajlı bir durum gibi durmuyor. Zira güneş altında oyun oynayabilmek için parlaklıktan fazlasıyla yararlanmanız gerekecek!

Sunulabilecek ikinci öneri ise oyunun kendi tasarruf modunu etkin hale getirmek olacak. Bu yöntemi ise Poke topuna girip ardından ayarları takip etmek ve sonrasında Battery Saver ismine sahip seçeneği etkin hale getirmek ile beraber uygulamış olabilirsiniz.

Ortaya atılacak bir başka önlem tipi ise Pokemon Go isimli oyunun arttırılmış gerçeklik yani Augmented Reality özelliğini kapatmak olacak. Bu özelliği kapatmanız halinde pokemon bulduğunuzda titreşimler ve belirli bildirimler de kapanmış olmayacak. Bunu ise sağ üst köşede yer alan AR özelliğini kapatarak gerçekleştirebileceksiniz.

Pokemon Go süresini arttırmak için en gerçek çare ise Powerbank satın almak. Bu durum tabii ki pil tüketimini önlemeye yönelik bir unsur değil fakat en azından çok daha uzun süreler şarj problemi çekmeden oyunu oynayabilmek istiyorsanız bir Powerbank satın almak çok iyi olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here