Pokemon GO Rehberi (Sürekli Günceldir)

Karşınızda Pokemon GO Rehberi. Pokemon GO, Niantic Labs tarafından geliştirilen arttırılmış gerçeklik içeren en güncel Pokemon oyunudur. Oyun şimdilik ülkemiz için kullanıma sunulmuş durumda değil. Ancak oyunu apk yoluyla indirenlerin sayısı inanılmaz fazla. Bu rehber sizin oyunu öğrenmenize ve rakiplerinize yetişmenize yardımcı olacak. Hadi başlayalım.

İlk etapta eğer Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa oyunun (EN GÜNCEL) apk versiyonunu buradan, iOS işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa buradan (EN GÜNCEL) indirip kurulumunu yapabilirsiniz. iOS kullananlar Ayarlar – Genel – Aygıt Yönetimi- Güven yolunu takip etmeliler. -Önemli Güncelleme- Arkadaşlar bildiğiniz gibi Asus Zenfone ve Zenfone 2'de Pokemon Go oynamak isteyenler kararmış ekran sorunuyla karşılaşıyorlardı. Intel'in Pokemon GO'yu desteklememesi sebebiyle oyunu oynayamıyorlardı. Bu sorun çözüldü. Zenfone ve Zenfone 2 sahipleri Pokemon GO oyununu buradan indirip kurabilirler. Oyunu indirdikten sonra sağlıklı bir şekilde oyuna giriş yapın ve hemen pokemonları aramaya başlayın. Reddit isimli bir forumda oyunla ilgili son derece öğretici bilgilere yer verilmiş. Biz de bu bilgilerden yararlanıp sizi aydınlatmaya çalışacağız. Ancak öncelikle şunu söyleyelim Pokemon Go, İngress isimli Google tarafından geliştirilen ve haritası gerçek dünya olan, akilli telefonlarla oynanabilen bir MMORPG tarzı oyunun haritalarını ve portallarını kullanıyor. Böyle olması İngress oynamayan oyuncuların Pokemon GO'ya biraz dezavantajlı başlamasına sebep oluyor.

Nasıl Pokemon Yakalanır?

Eğer oyunu sağlıklı bir şekilde yüklediyseniz hemen telefonunuzu açıp yola koyulun. Sağ alt köşede Nearby List seçeneğini göreceksiniz. Bu listede beliren bir pokemon resminde ne kadar az ayak izi varsa o kadar yakınsınız demektir. Eğer ayak izi bulunmuyorsa o pokemon hemen etrafınızda bir yerlerde saklanıyor demektir. Pokemona tıkladığınızda onu yakalamanız için karşınıza çıkacak. Pokemonu yakalamak için poke topunu isabetli bir şekilde pokemonun kafasına atmalısınız. %80 ihtimalle pokemonu yakalıyorsunuz. Bazı zamanlarda ise pokemon size karşı direniyor hatta kaçıyor. Her atışınız bir poke topunu kaybetmenize neden oluyor. Bu sebeple atışları düzgün ve isabetli yapmaya özen gösterin. Zira bir süre sonra poke topunuz bitiyor.

Yakaladığınız her pokemon için 3 adet Candy (şeker) kazanıyorsunuz. Bu sebeple yakalayabildiğiniz kadar pokemon yakalayın. Bu pokemonları profesöre gönderdiğinizde de ayrıca 1 adet Candy kazanıyorsunuz. Bu Candy'ler ile pokemonlarınızı geliştirebiliyorsunuz. Ancak bizim önerimiz sadece en güçlü pokemonlarda bu Candy'lerinizi kullanmanız.

Yukarıda gördüğünüz pokemonda kırmızı halka içine alınmış kısım CP, Combat Power anlamına geliyor. Yakaladığınız pokemonun CP'si düşük olabileceği gibi yüksek de olabilir. Siz olabildiğince çok pokemon yakalayın ancak düşük CP'ye sahip olanları profesöre gönderin. Yüksek olan Combat Power'ı daha da yükseltmek için sarı halkayla işaretlenmiş olan Power Up seçeneğini kullanın. Power Up seçeneğini her kullandığınızda pokemonun üzerindeki seviye bir tık ileri gidecek ve beyaz hale gelecek. Seviye tamamen beyaz olunca o pokemon artık geliştirilemez hale gelmiş demektir.

Bu yazı şu tarihte düzeltildi Eylül 27, 2019 3:55 pm

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Yorum Bırak