Pokemon Go Oynarken Soyulanlar Oldu!

5

Arttırılmış gerçeklik sayesinde çıktığı günden bu yana mobil oyun dünyasında büyük yankılar uyandıran Pokemon Go oyunu hakkındaki haberlerimize devam ediyoruz. Bu kez ise sırada söz konusu oyunu oynarken soyulan gençler var!

Henüz Avrupa pazarına gelmemesine rağmen hem Avrupa’da hem de ülkemiz Türkiye’de çokça rağbet gören ve milyonlarca kişi tarafından heyecan içerisinde oynanılan bir oyun haline gelen Pokemon Go, her ne kadar çok keyifli olsa da belirli problemleri de beraberinde getirdi. Söz konusu oyunu oynarken köprüden uçan bir adamın yanı sıra, karakola düşen bir genç ve ceset bulan bir genç var. Pil tüketimini de arttıran Pokemon Go hakkında ortaya çıkan son bilgiler ise yapımın insan hayatına olan ciddi boyuttaki etkilerini net bir şekilde gösteriyor.

Oyunun çokça oynandığı yerler olan St. Louis ve St. Charles bölgelerinde şimdiye kadar tamı tamına 4 hırsızlık vakasına rastlandı. Pokemon Go oynayan ve 16-18 yaş aralığında olan gençleri soyan hırsızların genel olarak Pokestop bölgelerinde dolaştıkları belirtiliyor. Pokestop olarak bilinen yerler ise genel olarak çocuk parkları ve önemli büstler. Bu alana gelen oyuncular, oyun içeriğinde olan sürpriz hediyeler kazanıyor. Eğer siz de Pokemon Go oynarken soyulmak istemiyorsanız oldukça dikkatli davranmalı ve kontrollü olmalısınız!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here