Pokemon Go Bu Kez Kaza Yaptırdı!

2

Dünyayı saran Pokemon Go çılgınlığı devam ederken, ortaya çıkan ilginç manzaraların da ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de karşımıza hem araba kullanmak hem de pokemon yakalamak isteyen bir adamın kaza ile sonuçlanan hikayesi çıkıyor. Detaylar haberimizde!

Çıktığı günden bu yana adeta deli gibi oynanan ve mobil oyun sektörünün gelişimine de büyük katkı sağlayan Pokemon Go, Japon tabanlı şirketi Nintendo‘ya da iki gün içerisinde 7.2 Milyar Dolar gelir katmıştı. Oldukça zevkli ve eğlenceli olan söz konusu oyun, bazı durumlarda ortaya çıkardığı ilginç tablolar ile de gündeme geliyor. Daha önce pokemon oynarken ceset bulan bir genç, pokemon avlamaya çalışırken köprüden uçan bir adam ve karakolun önünde pokemon yakalarken göz altına alınan bir kişiyi haberlerimize konu etmiştik. Şimdi ise gündemde bambaşka bir hikaye var.

Hem araba kullanıp, aynı zamanda da pokemon yakalamaya çalışan genç adam, bir anda direksiyonun kontrolünü yitirdi. Oyun oynayacağım diye ölüm ile burun buruna gelen kişi, arabası ile ağaca toslayarak durabildi. Kazada herhangi bir ölen ya da yaralanan olmasa da sürücünün vücudunda ufak sıyrıklar oluştu. İfadesine başvurulan söz konusu şahıs, arabasını kullanırken aynı zamanda Pokemon Go da oynadığını ve bu durumun dikkatini dağıtmasına sebep olduğunu itiraf etti. Auburn polisi ise bu olayı bir emsal kaynağı olarak göstererek oyunu oynarken herkesin kendisini güvene alması gerektiğini ve kimsenin araba kullanırken telefon ile ilgilenmemesi gerektiğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here