Pixel ve Pixel XL Donma Sorunu Yaşıyor!

Piyasaya sürüldüğü andan itibaren olumlu tepkiler alan Google'ın yeni telefonları Pixel ve Pixel XL Donma Sorunu ile karşı karşıya. Üstelik bu sorun bir kaç cihazda yaşanan bir sıkıntı da değil.

Android Police'de yer alan habere göre Pixel ve Pixel XL alan bazı kullanıcılar anlamsız bir donma sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Telefonun genel kullanıcı kitlesinde böyle bir problem olmasa da sorunlu olarak ortaya çıkan 100-150 telefonu kullanan kullanıcılar bir çözüm bekliyorlar. Google'ın destek forumlarında yer alan donma sorunuyla ilgili şikayetler kısmı giderek daha çok kullanılmaya başlandı. Örneğin son olarak bir kullanıcı:

"Benzer bir sorun yaşıyorum. Pixel XL 128GB telefonum rastgele biçimde tepki vermez hale geliyor. Bu sadece belirli bir uygulamayı kullanırken veya belirli bir görevi yaparken olmuyor. Tamamen rastgele. Ekran kilit ekranına dönene kadar birkaç dakika beklemem gerekiyor veya güç düğmesini basılı tutarak yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Lütfen yardım edin!!!" şeklinde bir yorum yaparak yardım istedi.

Gelen bilgiler Google'ın sorunun farkında olduğu ve kısa zamanda bir güncelleme yayınlayacağı yönünde. Android Police'de yer alan haberde bu durumun "ortak bir yazılım-donanım sorunu'' olduğu dile getirilmiş. Bazı kullanıcılar 3. parti uygulamaları kaldırarak sorunu hallettiklerini dile getirse de bazıları, alarmın çalmaması, müzik veya videoların çalışmaması ve bazı durumlarda çağrı yapamama veya alamama gibi sorunlarla boğuşuyor.