PES 2017 Resmi Olarak Duyuruldu!

3

PES 2017 için resmi tanıtım gerçekleşti. Özellikle ülkemizde oldukça popüler olan futbol oyunu Pro Evolution Soccer’ın yeni versiyonu resmen duyuruldu. 

Konami tarafından hazırlanan web sayfası üzerinden oyunun tanıtımı yapıldı. Buradan ulaşabileceğiniz sayfada oyunun PlayStation 4PlayStation 3, Xbox OneXbox 360 ve PC platformları için piyasada olacağı açıklandı. Oyunun çıkış tarihi net olarak açıklanmasa da sitede ilk göze çarpan şey oyunun Real Touch adındaki yeni bir teknolojiyi bünyesinde barındıracağı. Real Touch önceki yıllarda piyasada yer alan PES oyunlarında kullanılan FOX Engine oyun motorunun geliştirilmiş bir versiyonu. Bu teknoloji sayesinde oyuncular ikili mücadeleleri çok daha fazla hissedecek ve oyunda bunu daha çok kullanacaklar.

Önceki yıllarda piyasaya sürülen PES oyunlarının Eylül, Ekim gibi raflarda yerini almış olması PES 2017’nin de aynı tarihlerde satışa sunulabileceğini akıllara getiriyor. Firmanın oyunun çıkış tarihini açıklamamış olmasının bir nedeni de ezeli rakibi FIFA’nın henüz çıkış tarihinin net olarak belli olmaması. Yani Konami’de muhtemelen açıklanacak FIFA 2017 çıkış tarihine göre PES 2017’nin çıkış tarihini açıklayacak. Böylece oyunu erken sunarak bir takım avantajlar elde etmeye çalışacak. Oyun için yayınlanan ilk ekran görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here