OLED Ekrana Sahip iPhone X Zengin Özelliklere Sahip Olacak!

5

Hepimiz Apple’dan iPhone 8 için bir takım bilgiler gelmesini beklerken yeni iPhone’un isminin iPhone X olacağı öne sürüldü. Apple’ın onuncu yılını kutlaması ve X’in Roma rakamında 10 anlamına gelmesi bu iddiaları mantıklı hale getiriyor.

Apple ilk iPhone modelini 2007 yılında piyasaya sürdü. Bu yıl 10. yıl oluyor. Bu sebeple Apple 2017 yılı içerisinde yepyeni bir iPhone modeli piyasaya sürecek. Şu ana kadar bu modelin isminin iPhone 8 olduğu öne sürülüyordu. Ancak ünlü analiz firması Apple Inside bu yıl teknoloji devinin bir sürpriz yapacağını ve 5.8 inçlik ilk OLED ekrana sahip iPhone modeli olacak olan iPhone X’i piyasaya süreceğini dile getirdi. Üstelik bu telefonun kenar kısımları tıpkı S7 Edge’de olduğu gibi kıvrımlı olacak. Ancak yanlar kıvrımlı olacağı için asıl kullanılabilir ekran 5.8 inç büyüklüğünde olmayacak. Ayrıca firmanın iddiasına göre Apple S ve S Plus modellerini de piyasaya sürecek. Daha önce iPhone 7, iPhone 7 Plus’ı piyasaya süren firma bu yıl içerisinde iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ı da piyasaya sürecek.

iPhone X

Yukarıda ismi geçen iki modelin OLED ekrana sahip olup olmayacağı kesin değil. Ancak büyük ihtimalle bu cihazlarda LED ekran kullanılacak. Ancak Samsung’un OLED stoklarının yeterli gelmesi halinde bir sürpriz yapılabilir ve 3 model de OLED ekrana sahip olabilir. Şimdiden bu kadar dedikodu çıktı. Apple’ın bu konuda küçük bir açıklama yapması hepimizin içini rahatlatır. Ancak duyduğumuz her şeye de inanmamak lazım. Çünkü tanıtımın yapılacağı Eylül 2017’ye daha çok zaman var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here