Nokia Android Pazarını Kızıştıracak!

0
0

Microsoft ile yaptığı anlaşma gereği bir süredir akıllı telefon piyasasından uzak olan Nokia, oldukça ilginç bir satış politikasıyla sahalara geri dönüyor.

Nokia, bir süredir akıllı telefon piyasasından uzaktı, bunun sebebi de malum Microsoft ile yapılan satış anlaşmasıydı. Ancak 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle Nokia’nın bu piyasaya geri dönmesinin önünde hiç bir yasal engel kalmıyor ki Finlandiyalı şirkette tam olarak bunu yapacak.

Bugüne kadar telefonun özellikleri hakkında birçok spekülasyon duymuştuk ki bunların çoğu da telefonun oldukça güçlü bir amiral gemisi olacağı yönündeydi. Bununla birlikte Nokia tarafından sızdırılan telefonun özelliklerine baktığımız zaman, Fin şirketin kelimenin tam anlamıyla ters köşe yapacağını görüyoruz.

Şu an için Nokia D1C ilmiyle bildiğimiz akıllı telefon 2 farklı model olarak piyasaya sürülecek. İşin ilginç tarafın ise bu iki modelden pahalı olanının fiyatı en fazla 200$ olacak. Evet Nokia işi fiyatla çözmeyi hedefliyor. Yine de 200$’lık Nokia telefonu ne kadar iyi olabilir ki demeden özelliklere bir kez daha göz atmanızı öneririm.

Bugüne kadar edindiğimiz bilgilere göre bu telefonda 5.5 inç full hd ekran, 3GB RAM ve 16MP Kamera bulunacak. Diğer telefonun fiyatının 150$’ı geçmeyeceği ifade edilirlen bu modelde ise 5 inç full hd ekran ve 13MP kamera yer alacak.

Yani tüm bunlardan da anlayacağınız üzere Nokia çok güçlü bir telefon yerine çok ucuz bir telefonla bu sektöre geri dönmenin daha iyi olacağına karar vermiş. Bakalım Nokia D1C bu amaca ne kadar hizmet edebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here