Noel Arifesinde Samsung Galaxy S6 Patladı!

Gün geçmiyor ki Samsung cephesinden yeni bir patlama haberi gelmesin. Patlayan Samsung telefonlar kervanına şimdi de Galaxy S6 katıldı!

İngiltere'de mütevazi bir evde yaşayan 39 yaşındaki Victoria Leeds, yatak odasından banyoya geçerken bir patlama sesi duydu. Hemen yatak odasına doğru koşan Leeds, komidinin üzerinde yanan patlamış Samsung Galaxy S6 telefonunu gördü. Dediğine göre telefondan ateşler çıkıyordu. Üstelik bu ateşler sağa sola sıçrıyordu.

Telefon patlamadan bir kaç dakika önce uyuyan bebeğini kendi yatağından alıp kundağa koyan kadın küçük bir tesadüf sayesinde bebeğinin hayatını kurtardı. Ayrıca duşa girmek için hazırlık yapan kadın:''Telefon 5 dakika sonra patlasaydı oğlum o odada yanabilirdi'' dedi.

Durumu hemen Samsung yetkililerine bildiren kadın kendisine yeni bir telefon gönderileceği sözünü almış. Ancak bir hafta geçmesine rağmen firma her hangi bir cihaz yollamamış. Olayın basına yansımasının ardından Samsung cephesinden bir açıklama geldi. Açıklamada:''Samsung piyasada yer alan milyonlarca Galaxy S6 cihazının ardında duruyor. Firmamız cihazı alıp inceleyene kadar patlamanın asıl sebebini bilemeyiz. Bu olayın farkına varılmasından sonra Samsung, cihazı inceleyerek patlamanın asıl nedeni belirlemek için bayan Leeds ile iletişime geçmiştir. Müşteri güvenliğinin hala ilk önceliğimiz olduğunu belirterek benzer sorunlar yaşayan her müşteri ile iletişim kurmaya çalışıyoruz.'' denildi.

Bildiğiniz gibi Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 7 patlama sebebiyle geriye çağrılmıştı. Yenilenen modellerde de patlama sorunları yaşanması Note 7'nin piyasadan çekilmesine neden olmuştu. Ayrıca bu ayın başlarında başka bir Samsung Galaxy S6, China Airlines Jet'deki bir uçuş sırasında yarı yolda duman çıkarmaya başlamıştı. Benzer bir şekilde Samsung Galaxy S6 Active'in patlaması nedeniyle Ağustos ayında Samsung'a bir dava açıldı. Dünyanın bir çok yerinde benzer şikayetler mevcut. Örneğin yine bu ayın başlarında şarja takılı halde duran bir iPhone 6s patlamıştı. Telefon etrafa alevler saçarak yanmıştı.