No Man’s Sky Yapımcısı Ölüm Tehditleri Alıyor!

1

Uzay simülasyon oyunu No Man’s Sky’ın çıkış tarihi Haziran ayından Ağustos ayına ertelendi. Oyunu uzun süredir bekleyen hayranları duruma bir hayli tepki gösterdi.

İlk kez 2013 yılında duyurulan No Man’s Sky için oyun dünyasında bir devrim tabiri kullanılıyor. Nedeni ise oyunun belli matematiksel formüller sayesinde üç boyutlu evren üzerinde her noktayı tek tek hesaplayabilmesi. Bu sayede oyun, oyunculara sonsuzluk imkanı sağlıyor. Ayrıca bu sonsuz evrende daha önce geldiğiniz noktalar sizin dizayn ettiğiniz şekilde kalıyor. Oyun hakkında uzay simülasyonunun geliştiricisi olarak kabul edilen aynı zamanda Elite oyununu da geliştiren David Braben, sosyal medya üzerinden ” No Man’s Sky çok önemli bir oyun ve bu oyunu deneyimlemek için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuştu.

Ancak Haziran 2016’da piyasaya sürülmesi beklenen oyun çeşitli sebepler yüzünden 9 Ağustos’a ertelendi. Bu durum oyunu heyecanla bekleyen bir çok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Öyle ki oyunun yapımcısı Sean Murray, Twitter üzerinden tehdit mesajları aldığını duyurdu. Ayrıca video oyun editörünün de tehdit dolu mesajlar aldığı bildirildi. Oyunun erteleneceği haberi resmi olarak açıklanmasa da Ağustos ayına ertelenmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yeni detaylar geldikçe sizleri haberdar edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here