Mark Zuckerberg’in Gelecek Hakkındaki Düşünceleri!

2

Facebook’un kurucusu ve birinci adamı Mark Zuckerberg Facebook’un ve sosyal medya platformlarının geleceği üzerine yaptığı açıklamanın bir bölümünde “Artık hislerimizi fotoğraf gibi göndereceğimiz günler yakın” sözleri dikkat çekti.

Facebook Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurduğunda ilk başlarda sadece Harvard öğrencilerinin erişim olanağı vardı. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm okullar Facebook‘ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise tüm e-postalara açıldı. Şimdilerde ise dünyanın en popüler sosyal ağı ve en çok ziyaret edilen siteler arasında.

mark-zuckerberg

Sitenin ilk halinden günümüzdeki popülerliğine kadar olan süreçte büyük sorunlarla karşılaşan Zuckerberg “Eskiden devasa bilgisayarlara insanlığın mecbur olduğunu; ancak bilgisayarların artık cebe sığdığını söyleyen Zuckerberg, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak buna rağmen biz bu cihazları sürekli değil günün bazı bölümlerinde kullanıyoruz. Gelecekte giyilebilir teknolojilerin gelişmesiyle bu cihazları sürekli kullanır hale gelebileceğiz. Bu da bizim iletişimizi geliştirecek.”şeklinde konuştu. Mark Zuckerberg‘e göre “Yakında tüm duygularımızı ve duyusal deneyimlerimizi istediğimiz zaman insanlarla paylaşabilir hale geleceğiz.”Bunun nasıl bir teknoloji ile mümkün olacağı düşünmek dahi insanı heyecanladırmaya yetiyor.

iPhone 6’ya Yeni Bir İşkence Yapıldı: Galyum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here