LG V30, Snapdragon 835 İşlemciye ve 6 GB RAM’e Sahip Olacak!

6

LG önümüzdeki MWC’de değil ama ondan kısa bir süre sonra V serisinin yeni üyesi LG V30’u duyurabilir. İlk gelen bilgiler cihazın Snapdragon 835 işlemciye ve 6 GB RAM kapasitesine sahip olacağı yönünde.

LG oldukça zor bir yılı geride bıraktı. LG G5 ve LG V20 modelleriyle yarışa farklı bir heyecan getirmeye çalışan Güney Koreli firma istediği satış rakamlarını yakalayamamış ve bu iki cihazdan zarar etmişti. Sonuç olarak firma 2017 yılında daha geleneksel tasarımlara sahip (modüler olmayan) cihazlar piyasaya sürme kararı aldı. MWC 2017 için kısa bir süre kaldı. Bu nedenle LG G6 hakkında önemli bilgilere sahibiz. Bu bilgilerin en önemlisi firmanın bu telefonda Qualcomm Snapdragon 821 işlemci kullanacak olması. Bildiğiniz gibi Qualcomm’un en yeni işlemcisi olan Snapdragon 835, Samsung tarafından üretiliyor ve üreteceği bütün işlemcileri şimdiden kendisi satın almış durumda. Bu da G6 bekleyenleri büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Güney Koreli firma da bu durumun fazlasıyla farkında bu nedenle muhtemelen Snapdragon 835’li Samsung Galaxy S8’ler piyasaya sürüldükten sonra yeni bir cihaz ile ona rakip olacak. Bu cihaz V serisinin yeni üyesi LG V30 olacak. Çin’in Facebook benzeri sosyal medya organı Weibo’da LG V30 ile ilgili çok önemli bilgiler sızdırılmış. Buna telefonda Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 6 GB RAM ve her iki cephede çift kamera bulunacak. Benzersiz bir kamera kuruluma sahip olan V30’da “Gizemli” olarak adlandırılan bir özellik de bulunuyor.

lg-v30-

Cihaz için sızdırılan bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı. Ancak Samsung Galaxy S8’ler piyasaya çıkmadan cihaza ait bir çok detayın sızdırılacağını beklemekteyiz. Aslında bunun bir şirket politikası olduğunu da söyleyebiliriz. LG S8’den daha üstün özelliklere sahip olacak olan bir telefon geliştirip insanların kendisini beklemesine neden olabilir. Bu da rekabetin kızışması anlamına gelecektir. Daha detaylı bilgiler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşacağız. Güncel bilgiler için haberlerimizi takip etmeye devam edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here