LG V20 Tanıtıldı!

2

Akıllı telefon dünyasında çok heyecanlı dönemlerden geçiyoruz. Bugün Apple tarafından tanıtılacağı bilinen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus öncesinde LG V20 tanıtımı gerçekleştirildi! San Francisco’da gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan V20 hakkındaki tüm detaylar haberimizde!

Samsung Galaxy Note 7 ile ön sipariş rekorları kırarken bir anda gelen olumsuz haberlerle birlikte adeta yıkılmıştı. Telefonun dünya üzerinde en çok arzulanan cihazlardan biri olması beklenirken bir anda pil konusunda yaşadığı sorunlar şirketin başını bu günlerde fazlasıyla ağrıtıyor. Bu durum da muhtemelen LG ve Apple gibi önemli firmalara olumlu anlamda yansıyacak ve bu şirketlerin satış rakamları fazlasıyla artacak. Bugün iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımı hepinizin de bildiği gibi saat 20.00’da gerçekleştirilecek  fakat bunun öncesinde piyasanın gözünü diktiği telefonlardan biri olan LG V20 tanıtıldı. Cihazın kesinleşen özelliklerine ve tüm detaylarına hep birlikte göz atmış olacağız!

LG V20 Kullanıcılarına Neler Sunacak?

Evet, şimdi aklınızda muhtemelen bu soru mevcut. V20 kullanıcılarına ne gibi özellikler sunacak? Buna geçmeden önce sunmayacağı bir özelliği sizlere bildirmiş olalım ki o da modüler yapı. Yani LG bu amiral gemi modelinde modüler yapıdan vazgeçiyor ve bu özelliği kullanıcılarına sunmuyor. Ancak bunun haricinde sızıntılarda da gördüğümüz çift ekran, çift kamera gibi özellikler söz konusu telefonda mevcut ve teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Ana kamerası F/1.8 lense sahip ve 16 megapiksel çözünürlüğünde olan cihazın ön kamerası ise 8 megapiksellik (135 derece geniş açılı çekimler yapılabiliyor) bir deneyim sunuyor. Telefonun ikinci kamerası ise geniş açılı ve 5 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Ekran konusunda ise demin de dediğimiz gibi çift yapılı bir sistemin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan birincisi 5.7 inç büyüklüğünde ve Quad HD çözünürlük seviyesinde. Ayrıca Quantum IPS ekran paneli teknolojisinin de yer alacağını söylemekte fayda var. Bunun haricinde ikinci ekranın da 2.1 inç büyüklüğünde olduğunu söyleyebiliriz.

Daha Hafif, Daha Sağlam!

V10 kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri de telefonun hantal ve oldukça ağır bir yapıya sahip olması idi. LG bu konuyu dikkate alarak yeni amiral gemi modelinde 19 gram daha hafif bir telefonu takipçilerine sunuyor. V20‘nin çok daha hafif olmasına karşın 120 cm yükseklikten olan düşüşlere karşı herhangi bir hasar almayacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu arada LG V20 Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile çıkacak ilk telefon olma özelliği de taşıyor.

Gücünü Snapdragon 820 işlemcisinden alan LG V20, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip. Telefonun micro SD kart desteği ile geldiğini de bilmenizde fayda var. 32-bit Quad DAC ses teknolojisi de cihazın ayırt edici özelliklerinden birisi olarak öne çıkıyor. Tüm bunların yanında 3.200 mAh batarya yine çok da yeterli gözükmüyor.

LG V20 eylül ayı sonunda çıkışını gerçekleştirecek. Fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here