LG G6 vs Galaxy S7 Edge

42

LG G6 dün gerçekleştirilen etkinlikte tanıtıldı ve biz de anında değerli okurlarımıza telefonun özelliklerini bildirdik. Şimdi ise LG G6 vs Galaxy S7 Edge ile karşınızdayız! Bakalım Güney Kore derbisinde kazanan kim oluyor?

LG G6

Tasarım

LG G6 göze hitap eden inanılmaz bir tasarım ile gelmese bile sunulan tasarımın ‘faydacı ve temiz’ olduğunu ifade edebiliriz. Bu anlamda telefonun özellikle sırt yüzeyi çok dolu. Arka tarafta bizleri çift kamera ve parmak izi tarayıcısının karşılaması kullanışı arttırıyor. Galaxy S7 Edge ise rakibine oranla pragmatiklikten daha uzak gözüküyor. Zira cihazın sırt tarafına bakıldığı zaman Samsung‘un tek kamera ile geçiştirdiğini net bir şekilde görüyoruz. Bu anlamda eleştiri yağmuruna tuttuğumuz Galaxy S7 Edge‘in kıvrımlı ekranı ise görünüm şıklığını bizlere sonuna kadar sunuyor. LG G6 ise rakibine oranla biraz daha sade duruyor.

Genel anlamda tasarımın benzer olduğunu söyleyebiliriz. İki telefonun da cam ve metal malzemeler ile oluşturulması sayesinde benzer nitelikte özelliklere sahip olması kaçınılmaz. Ancak dürüst olmak gerekirse %80’e varan ekran gövde oranı ile LG G6 biraz daha fark yaratıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here