LG G6 Sony Xperia XZ Premium Karşılaştırması

323

LG G6 Sony Xperia XZ Premium Karşılaştırması ile, MWC 2017’de tanıtılan en önemli telefonlardan ikisini karşı karşıya getiriyoruz. Bakalım ortaya ne gibi şeyler çıkacak.

LG son zamanlarda amiral gemilerinden istediği sonucu alamayan bir şirket. Hatta bu yüzden amiral gemisi serisini G’den V’ye bile kaydırdı. Peki bu ne demek? Daha önce LG G6 İncelemesi yazımda da belirttiğim üzere bundan sonra Güney Koreli teknoloji devinin asıl amiral gemisi G serisinden değil V serisinden gelecek.

Diğer taraftan amiral gemilerinin isminden değişiklik yapan bir diğer firma da Sony. Japon devi uzun süredir sürdürdüğü Z serisinden XZ serisine geçeli henüz 1 sene oldu. En son Sony Xperia XZ ile karşımıza çıkan Sony, şimdi de Sony Xperia XZ Premium modeliyle karşımızda. Snapdragon 835 işlemcisi ile herkesi heyecanlandıran bu telefon acaba diğer özellikler bakımından nasıl bir görünüm çiziyor?

LG G6 Sony Xperia XZ Premium Karşılaştırması

LG G6 Sony Xperia XZ Premium Karşılaştırması detaylarına geçmeden önce bu iki telefon hakkında genel hatlarıyla birkaç bilgi daha vermek istiyorum. Biraz önce de söylediğim gibi LG G6, artık LG serisinin gerçek amiral gemisi değil. Bu sebeple bu telefonu incelerken, bu gerçeği göz önünde bulundurarak yorum yapmakta fayda var. Elbette ki en son ve en güçlü sistemlerin tercih edildiği bir telefon değil LG G6 bundan dolayı da muhtemelen fiyat konusunda rakiplerinden daha uygun olacaktır.

Sony Xperia XZ ise elindeki kozların tamamının oynandığı bir telefon olarak görülüyor. Her ne kadar bazı noktalarda bu söylediğimizin tersi durumlara değinecek olsak da, gerek işlemci gerek kamera, gerekse de işletim sistemi konusunda sınırları zorlayan Sony, bu defa kafaya oynamaya kararlı gibi görünüyor.

Her iki telefon hakkında da yeteri kadar bilgi verdiğimi düşündüğüm için artık o soruyu sormanın vaktinin geldiğini düşünüyorum: LG G6 mı Sony Xperia XZ Premium mu? Gelin birlikte bakalım.

2 YORUMLAR

  1. açıkçası Sony her açıdan üstün gözüküyor. Ama anlayamadığım kaliteli kameralara sahip telefonların kamera sensörleri hep Sony ama Sony’nin kendi telefonlarındaki kameralar kötü. Elinize sağlık çok faydalı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here