Ana Sayfa Teknoloji Haberleri LG G6-Huawei P10 Plus Karşılaştırması

LG G6-Huawei P10 Plus Karşılaştırması

Kamera

Kamera konusunda P10 Plus bir adım önde gözüküyor. Cihazın arka kısmında Leica tarafından geliştirilen 12MP’lik bir ana kamera ve 20 MP’lik bir yardımcı kamera mevcut. Her iki kameranın da diyafram aralığı f/1.8 Ön tarafta ise yine Leica imzalı F/1.9 diyafram aralığına sahip 8 MP’lik bir kamera yer alıyor.

LG G6’ya baktığımızda ise telefonun arka kısmında iki adet 13 MP’lik kamera bulunuyor. Ana kameranın diyafram aralığı F/1.8 yardımcı kameranın ki ise F/2.4. Ön kısımda 5MP’lik bir kamera mevcut. Bu kamera 1080 p video kaydı imkanı tanıyor. Tıpkı P10 Plus’ta olduğu gibi. Her iki cihazın ana kamerası ile 4K video kaydı alınabiliyor.

Android 7.0 Nogat işletim sistemi yüklü olarak gelen telefonlardan LG G6, 3300 mah’lık P10 PLUS ise 3750 mah’lık bir batarya kullanıyor. Her iki telefonda da hızlı şarj özelliği mevcut. G6’da bulununan Suya ve Toza karşı dayanıklılık gibi özellikler P10 Plus’da yer almıyor. Son olarak her iki telefonun da satış fiyatının resmi olarak açıklanmadığını söyleyelim. LG G6-Huawei P10 Plus Karşılaştırması haberimizin sonuna geldik. Bir sonraki karşılaştırma haberimizde Sony’nin Snapdragon 835 işlemcili yeni canavarını konuk edeceğiz. Daha önce yaptığımız Huawei P10 ve P10 Plus karşılaştırmasına buradan göz atabilirsiniz.

NOT: G6 ile Sony Xperia XZ karşılaştırmasına da buradan ulaşabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here