LG G5 iPhone 6S Karşılaştırması

19

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG’nin bugün tanıttığı G5 modeli ile Apple tarafından piyasaya sürülen amiral gemi modeli iPhone 6S adlı cihazı kıyaslıyoruz. Bakalım hangi telefon daha üstün?

Bugün teknoloji tutkunları tarafından oldukça önemli bir gün olarak kayıtlara geçti. Zira LG, yeni amiral gemi modeli G5 için görkemli bir tanıtım günü düzenledi. Bu törende yeni telefonunu tanıtan akıllı telefon üreticisi, G5 modeli ile başarıyı yakalamaya çalışacak. Daha önce söz konusu telefonun özelliklerinden bahsetmiş ve bizi takip edenleri bilgilendirmiştik. Peki ama yeni çıkan LG G5 mi daha iyi yoksa hala oldukça pahalı olan iPhone 6S mi? İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan bu iki telefonu karşılaştırmaya başlayalım.

Ekran

Ekran konusuna baktığımızda LG G5 için 5.3 inç 1440×2560 piksel çözünürlükte bir ekrandan söz ederken, iPhone 6S‘te 4.7 inç büyüklüğünde 750×1334 piksel çözünürlükte bir ekran yer alıyor.

lg g5

RAM

iPhone 6S RAM anlamında 2 GB ile rakamsal olarak Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin gerisinde kalıyor. Zira LG G5 için bu rakam 4 GB.

iPhone 6S

İşlemci

İşin işlemci kısmında performans olarak Snapdragon 820’nin Exynos 8 Octa 8890’dan onun da Apple A9 işlemciden bir tık önde olduğunun altını çizelim.

LG

Kamera

Kamera olarak LG G5 rakibine oranla daha avantajlı. OIS ve lazer otofokus destekli 16 megapiksellik çift lensli bir ana kameraya sahip olan telefon, 12 megapiksellik kameraya sahip ezeli rakibine oranla daha iyi. LG‘nin kamera konusundaki meziyetlerini de düşünecek olursa kamera konusunda G5 açık ara önde diyebiliriz.

6s

Batarya

Batarya ve pil ömrü olarak da LG G5 daha avantajlı diyebiliriz. Çünkü söz konusu telefonda 2800 mAh değiştirilebilir batarya yer alıyor. iPhone 6S‘te ise bu sayı 1715 mAh ve değiştirilemiyor.

lg-g5 teknik özellikleri

Tasarım

İki telefonun tasarımı da hoş diyebiliriz. Burada tercih kişisel zevkinize kalıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here