LG G4 Batarya Sorunu

45

LG G4 performans olarak kullanıcılarını memnun etse de bazı kullanıcılar batarya konusunda oldukça şikayetçi. Batarya konusunda sıkıntı yapıyor iseniz öncellikle aktardıklarımızı uygulamanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle bataryanın çok çabuk yüksek değerlere çıkıp iniyor ise öncelikle bataryanın şişip şişmediğini kontrol etmenizi öneririz. Örneğin aniden yüzde 70 lerden 40’lara düşüyor veya 20’lerden 50’lere çıkıyor ise bataryanın şişmiş olabilir. Cihazın patlamasına dahi neden olacak bu sorun için bataryanızı kontrol ettirmenizi ve büyük ölçüde değişim yapmanız gerekecektir.

Bu etken dışında parlaklık önemli bir etken. Ekran parlaklığını özel bir işlem yapmıyor iseniz orta düzeyin bir altında kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca batarya konusunda çok sık sorun yaşıyor iseniz duvar kağıdı olarak daha düşük çözünürlükte bir resim kullanmanızı tavsiye ederiz.

Cihazı kullanmadığınız anlarda Konumunun kapatmanız sizin avantajınız olacaktır. Her 10 saniyede bir konum güncellemesi yapıldığını düşünür isek şebeke ve yer güncellemesi bataryanızın çabuk bitmesini sağlayan neden olarak gösterebiliriz. Ayne durum Wi-Fi ve Mobil Veri Ağı için de geçerli olacaktır. Kullanmadığınız uygulamaları kapatmanız tabi bunu görev yöneticisinden yapmanız daha etkili olacaktır. Cihazı orjinal şarj aleti ile kullanmanız cihaz sağlığı için de daha önemli olacaktır. Ayrıca cihaz şarjdayken kullanım yapmamanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here