Ana Sayfa Teknoloji Haberleri LG 88-inch 8k ekranla bombayı patlatmaya hazırlanıyor

LG 88-inch 8k ekranla bombayı patlatmaya hazırlanıyor

18

LG firması 88inch 8k çözünürlükte yepyeni OLED ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Tam da 4k ve HDR tüm ürünlerde standart almaya başlamışken LG’nin çalışkan çocuklarının OLED ekran teknolojisini 8K çözünürlük ile birleştirmeye ve 2018 CES’e yetiştirmeye çalışıyorlar. Koreliler 2018 CES’te bizlere 8k 88inch OLED ekranı yakından görme imkanı vereceklerini söylüyorlar. Bu şimdiye kadar üretilen enyüksek çözünürlükIü ekran demek.

Şimdiye kadar üretilmiş en büyük OLED ekran 77 inch ve 4k çözünürlükteydi. Bu da LG tarafından Sony ve Panasonic için üretilmiş paneldi.

Aslında LG’nin ekran üreticisi en büyük rakibi Samsung firmasıydı.Ancak Samsung, OLED ekrandan vazgeçip QLED ekrana yönelince LG piyasada tek dev ekran OLED üreticisi olarak kaldı. Japon firmaları başta olmak üzere rakiplerinin önünde koşmak için ciddi yatırımlar yapan LG firması, aynı zamanda akıllı telefon OLED ekranlarına yatırım yaparak Samsung ile rekabet içine giriyor.

Bu yatırımların bir kısmı Kore dışında ilk defa yapılacak bir OLED fabrika yatırımınıda kapsıyor.   Çin’in Guangzhou şehrinde yapılacak bu yatırım Kore Hükümeti tarafından da onaylandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here