Lenovo K6 Note Özellikleri ve Fiyatı

3

Akıllı telefon dünyasına merhaba diyen Lenovo K6 Note; ilk olarak Hindistan’da satışa sunuldu. Telefonun özellikleri ve fiyatına dair bilgiler haberimizde yer alıyor.

Akıllı telefon pazarına yeni modeller gelmeye devam ediyor. Özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler sunacağımız yeni telefonun ismi ise Lenovo K6 Note. Genel olarak orta seviyeye yakın özellikler sunan cihazın temel donanımına sözü daha fazla uzatmadan bir bakalım.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi yeni modeline Qualcomm yapımı Snapdragon 430 işlemcisi ile güç veriyor. Bu işlemci dört çekirdekli. Adreno 505 grafik işlemcisine sahip telefon iki farklı şekilde piyasaya geliyor. Bunlardan birincisi 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimine sahip iken diğeri 4 GB ve 64 GB dahili depolama birimi ile dikkat çekiyor. Her iki model de microSD kart desteği sayesinde 128 GB’a kadar arttırılabiliyor.

Lenovo K6 Note

Ekran tarafında ise 5.5 inçlik IPS ekran tercih edilmiş. Kamera noktasında ise arkada 16 MP, önde ise 8 MP bizlere iyi deneyimler sunacaktır. Pil konusunda kullanıcılarına hiçbir zaman sorun çıkartmayan Lenovo yine 4.000 mAh batarya ile karşımıza çıkıyor ve en azından kağıt üzerinde doğru bir özellik sunuyor.

Haberimizin de başında belirttiğimiz gibi Lenovo K6 Note şimdilik sadece Hindistan ülkesinde satışa sunuldu ve ne zaman ülkemizde piyasaya çıkacak bunu kimse bilmiyor. Söz konusu telefonun fiyatının ise (eğer gelirse) 720 TL civarı olacağını belirtmekte fayda var.

Gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here