Karşınızda iPhone 7 Basın Görselleri!

iPhone 7 basın görselleri GSMArena tarafından yayınlandı. Şu ana kadar hakkında binlerce tasarım yayınlanan Apple'ın yeni amiral gemisi ilk kez net olarak görüntülendi.

GSMArena tarafından paylaşılan iPhone 7 basın görselleri cihazın iPhone 6s'ten tasarım olarak oldukça farklı olmadığını gösteriyor. İlk baktığınızda gözümüze çarpan iPhone 5'ten sonra terk edilen alt tarafta yer verilen çift hoparlörün iPhone 7'de geri gelmesi. Apple bu tasarımsal geri dönüşün yanında cihazda 3.5 mm jack girişine de yer vermemiş. Bu girişin yer almaması yeni cihazda tek lightning girişi bulunacağı ya da bluetooth desteğinin bulunacağı anlamına geliyor. Yayınlanan görsellerden gözümüze çarpan diğer farklılık ise eski modellerde iki tarafta yer alan anten çizgilerinin bu cihazda daha aşağıda ve yukarıda konumlandırılması.

Yaklaşık bir ay sonra resmi tanıtımı gerçekleşecek olan cihazın teknik özellikleri hakkında kesin bilgi veremiyoruz. Ancak önceden sızan bilgilere göre Apple, bu cihazda 3GB RAM'e ve 256GB dahili depolama alanına yer verecek. Telefon önceki aylarda iddia edildiği gibi çift kameraya sahip olmayacak. Arkasında yer alan kameranın büyüklüğü henüz net olarak bilinmiyor. Batarya kapasitesi de 3.100mAh. Cihazın yayınlanan basın görseli ise renk seçeneklerinin önceki cihazlarla aynı olduğu bir farklılık bulunmadığını görüyoruz. Yani cihaz siyah, gri, rose gold ve altın renk seçeneklerine sahip olacak. İşte sızdırılan basın görselleri.