Karşınızda Huawei Honor 8

14

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, rakiplerinin gerisinde kalmamak için akıllı telefon piyasasına cihazlar sokmaya devam ediyor. Son olarak orta segmente hitap eden Huawei Honor 8’i duyurdu.

2012 yılı itibari ile Ericsson‘u geçen ve dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisi haline gelen Huawei akıllı telefon sektöründe de oldukça iddialı bir firma haline geldi. Mevcut cihazlarını geliştirmeye ve tüm gelirde kullanıcılara hitap eden firmanın 170.000’den fazla çalışanı ve bunların 76.000’i AR-GE (Araştırma & Geliştirme) çalışana sahip olması ile ne kadar güçlü bir firma olduğunu anlayabiliriz.

Firma şimdi uygun fiyatlı amiral gemisi telefonlarından Huawei Honor 8‘i tanıttı. Yeni telefonda 8 MP’lik selfie kamerası dikkat çekiyor. Arka kamerası da iki adet f/2.2 diyafram aralığına sahip 12 MP özelliğinde. 3 GB RAM/32 GB hafıza veya 4 GB RAM/64 GB hafıza iki farklı cihaz seçeneğine dönüşüyor. Kullanıcıların en çok seveceği özelliklerden biri parmak okuyucu sensörü bulunurken bir diğeri kuşkusuz çift sim kart desteği sunması. 5.2 inç büyüklüğündeki cihazın satış fiyatı ise 300 dolar olacak. Önümüzdeki hafta ilk olarak Çin’de satışa çıkarılacak telefon kısa bir dönem içerisinde de Avrupa’ya açılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here