Karşınızda Galaxy S7 Edge!

10

MWC kapsamında bombalar patlamaya devam ediyor dün Mobil Dünya Kongresinde bir çok telefon tanıtıldı. Öğle saatlerinde LG G5, akşam saatlerinde ise Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge tanıtıldı. İşte karşınızda Galaxy S7 Edge!

Samsung’un yeni amiral gemileri tanıtılmadan önce bir çok özelliği piyasaya sızmıştı. Ancak doğal olarak bunun bir kısmı doğru bir kısmı hatalı çıktı. Örneğin bu güne kadar hep S7’nin Snapdragon 820 ve Exynos 8890 işlemcili iki farklı versiyonla piyasaya sürüleceği biliniyordu. Ancak dün yapılan tanıtımda Samsung Galaxy S7’nin sadece Exynos 8890 işlemci kullanacağı ortaya çıktı. Ancak sıra Samsung Galaxy S7 Edge tanıtımına gelince cihazın Snapdragon 820 ve Exynos 8890 işlemcili iki versiyonu bulunduğu açıklandı. ABD ve çoğu batı bölgesinde Snapdragon 820’li model piyasaya sürülecek. Diğer bölgelerde ve büyük ihtimalle ülkemizde Exynos 8890 işlemciye sahip olacak. Bunun yanında grafik işlemcisi olarak Samsung S7 Edge’de Mali-T880MP14 kullanmış. Cihazda 4GB RAM yer alacak.

Samsung, Galaxy S7 Edge’de yer alan 5.5 inç ekranında kendi ürettiği Super AMOLED paneli kullanacak. S7 Edge Quad HD (1440×2560) çözünürlük sunuyor.

galaxy-s7-edge-teknik-ozellikleri

Samsung Galaxy S7 Edge Kamera Özellikleri

Samsung bir önceki versiyonuna göre pikseli düşük ancak daha büyük sensöre sahip ve düşük ışıkta daha kaliteli fotoğraf çekmemize imkan sağlayan 12 Megapiksel’lik bir ana kameraya yer vermiş. Önceki modelde bu rakam 16 MP idi. Ön kamera ise 5 MP olarak tutulmuş. Aklınıza 12 MP neden bu kadar düşük gibi bir şey gelmesin çünkü Samsung kendisine ait patentli Britecell teknolojisini kullanarak, RGBW pikselleriyle ışık hassasiyeti konusunda çok başarılı sonuçlar veriyor. Böylece önceki modele oranla çok daha iyi düşük ışık performansı elde ediliyor. Piyasaya sürüldükten sonra cihaz ile çekilmiş fotoğraflara geniş bir şekilde yer vereceğiz.

S7 Edge

Samsung bu cihazda en son Android işletim sistemini kullanacak. Android 6.01 telefonda yüklü olarak gelecek. Yenilenen Touchwiz arayüzü çok daha sade daha kullanışlı bir hale getirilmiş. Cihazın çıkış tarihi olarak Almanya’da ortaya çıkan broşür bize 11 Mart 2016’yı işaret ediyordu. Dün yapılan tanıtımda da cihazın çıkış tarihi olarak 11 Mart 2016 açıklandı. Fiyatı ise 799 Dolar olacak.

Son olarak cihazın batarya kapasitesine bakalım. Galaxy S7 Edge modelinde ise ekran boyutunun da artmasıyla bu kapasitenin 3600 mAh’e çıktığını görüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here