Jet Black Galaxy S7 Geliyor!

Galaxy Note 7 ile büyük bir şok yaşayan ve de yaşatan Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy S7 satışlarına odaklanmış durumda. Peki son durumlar neyi yansıtıyor? Detaylar haberimizde!

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere Samsung, Galaxy Note 7 yüzünden çok sorunlu bir dönemden geçti. Belki de hala geçmeye devam ediyor. Zira söz konusu firmanın ifade ettiği raporlarda 12 milyondan fazla kullanıcısını kaybettiği görülüyor. Ancak mevzumuz şu anda bu değil. Çünkü şirket tamamen Galaxy S7 modelinin satışlarını arttırmaya odaklanmış durumda. Hem Galaxy S8 için çalışmalarını yürüten Samsung, hem de kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmanın derdinde.

Büyük bir itibar kaybı yaşayan firma çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaların bir kısmı Galaxy S8 için olurken, bir kısmı ise Galaxy S7 için. Renk seçeneklerini arttırarak cihazın satışlarını da arttırmanın planlarını yapan Samsung, Jet Black için de düğmeye bastı. iPhone 7 ile tanıştığımız Jet Black, yani Türkçesi ile simsiyah renk seçeneği, fazlasıyla beğenilmişti. Kullanıcılarının çizilme sıkıntıları sebebi ile çokça şikayet ettiği bu rengi artık Galaxy S7 bünyesinde de görebileceğiz.

Ancak aynı sorunların Galaxy S7 modelinde olmasını beklemiyoruz. Ya da buna umuyoruz da diyebiliriz. Çünkü Samsung gibi bir teknoloji devinin hatalardan ders çıkartarak daha dikkatli davranacağını düşünüyoruz. Söz konusu renk seçeneğini alacak olan akıllı telefonların ne zaman satışa sunulacağı ise bilinmiyor.