İşte LG G5 Özellikleri!

34

LG G5 geçtiğimiz saatlerde tanıtıldı. LG’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi gerçekten bu sefer bir hayli iddialı geliyor. İşte tanıtımda bütün detaylarına değinilen LG G5 özellikleri.

LG ürettiği telefonların bir çoğunda metal kasa kullanmaması nedeniyle bir hayli eleştirilmekteydi. Görünüşe bakılırsa LG bu eleştirileri G5’te dikkate almış ve telefonu yekpare metal bir kasa ile piyasaya sürmüş. Cihazın önceki serilerinden bir çok farkı bulunmakta bunların ilki önceki serilerde arka gövdede yer alan ses açma kapama tuşlarının yana alınmış olması. LG G5Gri, BeyazPembe ve Altın renk seçeneklerine sahip olacak. Cihazın arka kısmında tıpkı V10’da olduğu gibi parmak izi okuyucu yer alacak. Bunun dışında önceden piyasaya sızan bilgiler ışığında edindiğimiz çift tonlu LED flaş ile birlikte lazer otofokus destekli çift arka kamera bilgisi doğru çıkıyor.

Ekran Özellikleri

LG’nin dünyanın önde gelen IPS panel üreticilerinden birisi olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu yüzden ekran konusunda her zaman rakiplerinden bir tık önde olan firma G5’te de rakiplerinden iyi olacağa benziyor. Firma bize G5’te Quad HD (1440 x 2560) çözünürlüğün kullanıldığı 5.3 inçlik bir ekran sunuyor. Yüksek çözünürlüğe sahip IPS LCD panel kullanıcıları fazlasıyla memnun edecek gibi gözüküyor. Ekran ile ilgili firma yeni bir özelliğe bu cihazda yer vermiş bulunmakta. Always On isimli bu özellik sayesinde cihazın ekranı sürekli açık kalacak ve ekranda tarih, saat ve bildirimler yer alacak. Aşağıda telefonun tanıtım videosunu görebilirsiniz.

Teknik Özellikler

LG tanıtımında Qualcomm’un Ceo’sunu davet etti ve işlemcinin tanıtım kısmını ona bıraktı. LG G5 gücünü 2.2 GHz hızında çalışan Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisinden alıyor. Bunun yanında cihazda Adreno 430’a göre %40 daha hızlı bir performans gösteren Adreno 530 grafik işlemcisi yer alacak. Ayrıca 4 GB LPDDR4 RAM’in de performansa önemli derecede katkı sağlayacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Cihazda Snapdragon 820 ile birlikte gelen Quick Charge 3.0 teknolojisi de yer alıyor. Bu sayede G4’ün çıkarılıp takılabilen bataryasını daha hızlı şarj edebileceğiz. Yeri gelmişken hemen batarya konusuna da değinelim. Yekpare metal kasa ile gelen cihazın batarya kısmı çıkarıp takılabiliyor. Bu batarya 2.800 mAh’lık bir kapasiteye sahip. Bu size düşük gelmesin çünkü Snapdragon 820’nin göstereceği performans pil ömrünün daha uzun olmasını sağlayacak. Yine de cihazın şarj problemi yaşatıp yaşatmayacağını zaman ilerledikçe göreceğiz.

Cihazın en çok dikkat çeken yanı ise çıkan batarya kısmının telefonu usta bir fotoğraf makinesine ya da müzik çalara dönüştürebiliyor olması. Cam Plus aksesuarı ile LG G5’i fotoğraf makinesine dönüştürebilir ve 1.200 mAh kapasiteli ekstra bataryaya sahip olabilirsiniz. Hi-Fi Plus modülü ise LG G5‘i eşsiz bir müzik çalara dönüştürmeniz için geliştirilmiş bir aparat. Bu iki aparatı aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

lg batarya

lg-g5-hifi pLUS

Kamera Özellikleri

LG G4’ün en çok sevilen yanlarından biri şüphesi kamerasıydı. Cihazın kamerası ile harika fotoğraflar çekebiliyordunuz. LG bunu bir adım ileri götürmüş. LG G5 kamerasında 135 derece açılı, f/1.8 değerinde 16 Megapiksel + 8 Megapiksel olmak üzere çift arka kamera yer alıyor. Bunun yanında 1080p Full HD videolar kaydı yapabilen bir ön kameraya sahip.

Son olarak cihazın fiyatına değinmek istiyoruz. Ancak bu konuda kesin bir bilgi yok. Hatta bu konuda henüz firmadan ufak bir açıklama dahi gelmedi. Cihazın fiyatının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Aşağıda cihaza ait fotoğrafları görebilirsiniz.

lgg5

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here